Wielu ludzi po zjedzeniu tłustych potraw albo wypiciu czegoś ciężkiego, odczuwa niestrawność. Niektórzy skarżą się na uczucie ciężkości na żołądku, a nawet w przełyku. Najczęściej spowodowane jest to pośpiechem w czasie jedzenia i spożywaniem niezdrowej żywności. Bardzo rzadko jest symptomem poważniejszej choroby.
W każdym razie Ci, którzy cierpią na tego typu dolegliwości ze strony układu pokarmowego, chcieliby się wtedy dowiedzieć, jak nauczyć się bekać na zawołanie, by pozbyć się tego dyskomfortu. Nie zawsze jest to proste, dlatego na końcu tekstu podpowiem też, czego nie jeść, by kłopoty trawienne w ogóle się nie pojawiały.
Oczywiście znajdą się wśród Was i tacy, którzy w chętnie zabrylują w towarzystwie bekaniem, więc chcą wiedzieć, jak głośno bekać. Spokojnie – dla jednych i drugich rady będą takie same.
Zobacz: Jak złamać rękę, palec, nadgarstek?
Jak nauczyć się bekać na zawołanie?
Nieważne, czy potrzebujesz pozbyć się uczucia ciężkości na żołądku, czy po prostu masz takie specyficzne poczucie humoru, że chcesz wiedzieć, jak głośno bekać, kluczowe jest wstrzymywanie oddechu z płucami pełnymi powietrza.
Metod na to, jak wywołać u siebie odbijanie, czyli bekanie jest kilka. Poniżej przedstawię te najbardziej popularne:
- Połykanie powietrza
Wdychaj powietrze z dużą szybkością tak długo aż płuca będą pełne. Następnie wstrzymaj oddech i powoli wypuszczaj powietrze z płuc. Powtórz tę czynność kilka razy. To najprostszy sposób na to, jak głośno bekać. Możesz też starać się kierować strumień powietrza na tylną stronę gardła. Ci, którzy posiedli wiedzę, jak nauczyć się bekać na zawołanie, twierdzą, że to gwarancja sukcesu.
- Picie gazowanej wody lub coli
Kiedy po jedzeniu towarzyszy Ci uczucie pełności albo po prostu czujesz, że Ci niedobrze, pomoże coś gazowanego. Najlepiej napij się coli lub mocno gazowanej wody. Ta pierwsza zresztą polecana jest nawet przy leczeniu wymiotów. Pomaga pozbyć się mdłości, a organizm szybciej wraca do normalnego funkcjonowania. A jak głośno bekać? Wypić bardzo szybko około pół litra czegoś gazowanego. Podobno sprawdza się też piwo – w sumie jest gazowane.
- Ziołowe krople żołądkowe
Miętowe krople żołądkowe zmieszane z niewielką ilością wody również będą pomocne w tym, żeby pozbyć się mdłości albo kłopotów trawiennych. Po kroplach zwykle udaje się odprowadzić powietrze z żołądka, więc warto spróbować. To mieszanka ziół, która nie zaszkodzi nikomu poza uczulonymi na któryś ze składników. Jej nośnikiem jest alkohol, więc lepiej trzymać się zalecanej dawki.
Zobacz: Jak wywołać krwotok z nosa? Bezbolesne sposoby
Jak głośno bekać?
Najgorsze dla wszystkich tych, którzy chcą się nauczyć, jak głośno beknąć, jest to, że ci, którzy to potrafią, nie wiedzą, jak to wytłumaczyć. Po prostu umieją to robić, ale nie do końca wiedzą jak. Tak samo jest z gwizdaniem, a gwizdaniem na palcach to już w ogóle!
NIektórzy oczywiście próbują odpowiadać na pytanie, jak nauczyć się bekać na zawołanie, ale tak naprawdę teoretyczne tłumaczenia na nic się zdają. Wszystko wygląda na to, że dopiero, gdy komuś wyjdzie sztuczka z bekaniem, wie, jak to zrobić. Najprawdopodobniej – jeśli uda Ci się raz, uda i kolejny.
Jeśli powyższe metody okazały się nieskuteczne i nadal szukasz sposobów na to, jak nauczyć się bekać na zawołanie, podejdź do swoich problemów trawiennych od drugiej strony. Jedz tak, by ich po prostu uniknąć:
- Nie objadaj się (lepiej więcej mniejszych posiłków).
- Unikaj przetworzonej żywności i gotowych sklepowych dań.
- Wprowadź do diety produkty mleczne: kefiry, jogurty.
- Pij po posiłku ziołowe herbaty -mieszanki na kłopoty trawienne dostępne w sklepach zielarskich i aptekach.
Jeśli wcale nie przyszedłeś tu po to, by szukać remedium na trawienne dolegliwości, nie mam dla Ciebie złotej rady. Bekanie jest obrzydliwe i może uda Ci się wywołać nim rechot paru kumpli, ale nic poza tym. Pamiętaj też o tym, że podmiejskie legendy głoszą, że było paru takich, u których głośne bekanie wywołało odruch wymiotny. Siara, co nie?