Jak wywołać krwotok z nosa? Bezbolesne sposoby

Jeśli szukasz informacji na temat tego, jak spowodować krwotok z nosa, musisz wiedzieć, że nie powinieneś wywoływać u siebie żadnych objawów chorobowych. Tego rodzaju eksperymenty mogą skończyć się w szpitalu, a jeśli lekarze będą mieć podejrzenia, że się samookaleczasz, skierują Cię na konsultacje do lekarza psychiatry.

Krwotok z nosa może mieć błahe przyczyny, ale również zwiastować początek poważniejszej choroby. 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak bezboleśnie wywołać krwotok z nosa, najpierw przeczytaj, co taki objaw może oznaczać:

  • ogólnie przemęczenie (brak snu + praca fizyczna),
  • uraz nosa (spowodowany uderzeniem, ale też intensywnym wydmuchiwaniem nosa podczas kataru),
  • problem z krzepliwością krwi.

Zobacz: Jak przejść Glow Up? Lista rzeczy do zrobienia

Jak wywołać krwotok z nosa?

Nie będzie kłamstwem, jeśli napiszę Ci, że każdy kilkulatek wie, jak spowodować krwotok z nosa. Dzieci uszkadzają delikatne ściany krwionośne wewnątrz nosa, kiedy w nim dłubią. Czasem wkładają do nosa palec, a czasem kredkę lub jakąś zabawkę. Po tego rodzaju eksperymentach, krwotok z nosa jest niemalże pewny. Błona nosowa u kilkulatka jest bardzo delikatna, dlatego nietrudno o tego rodzaju wypadek. 

Nie ma możliwości na to, by wywołać krwotok z nosa bez użycia siły fizycznej. To zaś spowoduje krwotok, ale krótkotrwały. Nawet jeśli dojdzie do złamania kości nosowej, musiałbyś stracić przytomność z bólu, by krwotok był obfity. 

Do rozległego krwotoku z nosa dochodzi wtedy, gdy z organizmem zaczyna się dziać coś niedobrego. Krwawienie z nosa może świadczyć o chorobie nowotworowej i miażdżycy, zwłaszcza u osób dorosłych. Zdarza się, że jest też efektem długotrwałego używania lekarstw w spray’u na katar. 

Zobacz: Jak złamać rękę, palec, nadgarstek?

Jak bezboleśnie wywołać krwotok z nosa?

Niestety, odpowiedź na pytanie, jak bezboleśnie wywołać krwotok z nosa brzmi tak, że nie ma żadnej skutecznej metody. U niektórych osób dojdzie do krwotoku z nosa z powodu:

  • przemęczenia,
  • przegrzania i nadmiernego nasłonecznienia,
  • suchego kataru zatykającego nos,
  • przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu, w którym jest suche powietrze.

Z tych bezbolesnych dla organizmu powodów może pojawić się krwotok z nosa. W sposób świadomy można zrobić to tylko poprzez wywołanie urazu wewnątrz nosa. Jedynie uszkodzenie, mechaniczne przerwanie błony śluzowej w nosie może spowodować krwawienie. 

Natomiast odpowiedź na pytanie, jak wywołać krwotok z nosa, wymaga dodatkowego komentarza. W ostatnim czasie pytania o to, jak spowodować krwotok z nosa, zaczęły pojawiać się niepokojąco często. Po dwóch latach zajęć zdalnych, uczniowie wrócili do środowiska szkolnego. Wielu z nich nie potrafi się w nim odnaleźć, dlatego – pytając jak bezboleśnie wywołać krwotok z nosa – zdają się prosić o pomoc. Powrót do szkoły nie dla wszystkich był łatwy. 

Zobacz: Jak mieć katar? Co zrobić żeby mieć katar? Sposoby

Więcej niż połowa uczniów odczuwa stres i niepokój związany z powrotem do szkolnej ławki. Druga strona, a więc nauczyciele w mniejszym stopniu, ale również podchodzą do powrotu do szkoły z lękiem i obawami. U wielu z nich czas nauki zdalnej spowodował wypalenie zawodowe. Ci jednak nie szukają sposobówspobów na to, jak spowodować krwotok z nosa i nie iść do pracy. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością szukają wsparcia psychologicznego. 

Choć dla jednej i drugiej strony nauka zdalna była ogromny wyzwaniem i sprawiła nie lada trud, powrót do szkół wcale nie okazał się łatwy. Niemalże dwa lata nieobecności spowodował zatarcie się więzi społecznych pomiędzy uczniami. Wielu z nich zdążyło w tym czasie pójść do zupełnie nowych szkół i trudno jest im socjalizować się w obecnym środowisku. 

Najpewniej w ciągu kilkunastu miesięcy przeprowadzone zostaną badania, które porównywać będą absencję szkolną z czasów sprzed 2020 roku do tej w obecnym roku szkolnym. Pojawiające się w internecie zapytania w rodzaju:

  • jak wywołać gorączkę,
  • jak wywołać krwotok z nosa,
  • co powoduje ból brzucha i wymioty?

świadczyć mogą o tym, że interpretacja tych wyników nie powinna napawać nikogo optymizmem. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły