Jak wywołać krwotok z nosa? Bezbolesne sposoby

Jeśli szukasz informacji na temat tego, jak spowodować krwotok z nosa, musisz wiedzieć, że nie powinieneś wywoływać u siebie żadnych objawów chorobowych. Tego rodzaju eksperymenty mogą skończyć się w szpitalu, a jeśli lekarze będą mieć podejrzenia, że się samookaleczasz, skierują Cię na konsultacje do lekarza psychiatry.

Krwotok z nosa może mieć błahe przyczyny, ale również zwiastować początek poważniejszej choroby. 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak bezboleśnie wywołać krwotok z nosa, najpierw przeczytaj, co taki objaw może oznaczać:

  • ogólnie przemęczenie (brak snu + praca fizyczna),
  • uraz nosa (spowodowany uderzeniem, ale też intensywnym wydmuchiwaniem nosa podczas kataru),
  • problem z krzepliwością krwi.

Zobacz: Jak przejść Glow Up? Lista rzeczy do zrobienia

Jak wywołać krwotok z nosa?

Nie będzie kłamstwem, jeśli napiszę Ci, że każdy kilkulatek wie, jak spowodować krwotok z nosa. Dzieci uszkadzają delikatne ściany krwionośne wewnątrz nosa, kiedy w nim dłubią. Czasem wkładają do nosa palec, a czasem kredkę lub jakąś zabawkę. Po tego rodzaju eksperymentach, krwotok z nosa jest niemalże pewny. Błona nosowa u kilkulatka jest bardzo delikatna, dlatego nietrudno o tego rodzaju wypadek. 

Nie ma możliwości na to, by wywołać krwotok z nosa bez użycia siły fizycznej. To zaś spowoduje krwotok, ale krótkotrwały. Nawet jeśli dojdzie do złamania kości nosowej, musiałbyś stracić przytomność z bólu, by krwotok był obfity. 

Do rozległego krwotoku z nosa dochodzi wtedy, gdy z organizmem zaczyna się dziać coś niedobrego. Krwawienie z nosa może świadczyć o chorobie nowotworowej i miażdżycy, zwłaszcza u osób dorosłych. Zdarza się, że jest też efektem długotrwałego używania lekarstw w spray’u na katar. 

Zobacz: Jak złamać rękę, palec, nadgarstek?

Jak bezboleśnie wywołać krwotok z nosa?

Niestety, odpowiedź na pytanie, jak bezboleśnie wywołać krwotok z nosa brzmi tak, że nie ma żadnej skutecznej metody. U niektórych osób dojdzie do krwotoku z nosa z powodu:

  • przemęczenia,
  • przegrzania i nadmiernego nasłonecznienia,
  • suchego kataru zatykającego nos,
  • przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu, w którym jest suche powietrze.

Z tych bezbolesnych dla organizmu powodów może pojawić się krwotok z nosa. W sposób świadomy można zrobić to tylko poprzez wywołanie urazu wewnątrz nosa. Jedynie uszkodzenie, mechaniczne przerwanie błony śluzowej w nosie może spowodować krwawienie. 

Natomiast odpowiedź na pytanie, jak wywołać krwotok z nosa, wymaga dodatkowego komentarza. W ostatnim czasie pytania o to, jak spowodować krwotok z nosa, zaczęły pojawiać się niepokojąco często. Po dwóch latach zajęć zdalnych, uczniowie wrócili do środowiska szkolnego. Wielu z nich nie potrafi się w nim odnaleźć, dlatego – pytając jak bezboleśnie wywołać krwotok z nosa – zdają się prosić o pomoc. Powrót do szkoły nie dla wszystkich był łatwy. 

Zobacz: Jak mieć katar? Co zrobić żeby mieć katar? Sposoby

Więcej niż połowa uczniów odczuwa stres i niepokój związany z powrotem do szkolnej ławki. Druga strona, a więc nauczyciele w mniejszym stopniu, ale również podchodzą do powrotu do szkoły z lękiem i obawami. U wielu z nich czas nauki zdalnej spowodował wypalenie zawodowe. Ci jednak nie szukają sposobówspobów na to, jak spowodować krwotok z nosa i nie iść do pracy. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością szukają wsparcia psychologicznego. 

Choć dla jednej i drugiej strony nauka zdalna była ogromny wyzwaniem i sprawiła nie lada trud, powrót do szkół wcale nie okazał się łatwy. Niemalże dwa lata nieobecności spowodował zatarcie się więzi społecznych pomiędzy uczniami. Wielu z nich zdążyło w tym czasie pójść do zupełnie nowych szkół i trudno jest im socjalizować się w obecnym środowisku. 

Najpewniej w ciągu kilkunastu miesięcy przeprowadzone zostaną badania, które porównywać będą absencję szkolną z czasów sprzed 2020 roku do tej w obecnym roku szkolnym. Pojawiające się w internecie zapytania w rodzaju:

  • jak wywołać gorączkę,
  • jak wywołać krwotok z nosa,
  • co powoduje ból brzucha i wymioty?

świadczyć mogą o tym, że interpretacja tych wyników nie powinna napawać nikogo optymizmem. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły