Jak bić żonę / męża żeby nie było śladów? Czyli nowy trend

W Polsce co roku na policję trafia około 90 tys. zgłoszeń przemocy domowej. Ofiarami przemocy zdecydowanie częściej są kobiety. Pośrednio jednak wynika to także z tego, że mężczyźni nie zgłaszają tego typu spraw na policji. 

Zdaniem organizacji pozarządowych, które wspierają ofiary przemocy, ich liczba jest znacznie wyższa. Największy problem zaś stanowi to, że za przemocą fizyczną idzie psychiczna, która odbiera ofierze jakiekolwiek siły do walki o lepsze jutro. Wielu ludzi jest ofiarami przemocy wiele lat i nie potrafi zdobyć się na wyjście z przemocowego środowiska. 

W ostatnim czasie w internecie pojawił się bardzo groźny trend. Coraz więcej osób pyta o to, jak bić żonę żeby nie było śladów albo czym uderzyć męża żeby nie było śladów. Po sieci krążą również filmiki, których autorzy instruują swoich odbiorców, jak bić męża żeby nie było śladów albo czym uderzyć żonę, by nie potrafiła udowodnić tego, że jest bita. 

Czy to oznacza, że ofiarom będzie jeszcze trudniej ukarać swojego oprawcę? 

Zobacz: Jakie grzechy do spowiedzi? Przykładowe grzechy lekkie i ciężkie

Jak bić żonę żeby nie było śladów?

Kiedy po raz pierwszy trafiliśmy w internecie na pytanie jak bić żonę żeby nie było śladów?, założyliśmy, że to chwytliwy tytuł, za którym nie idzie nic więcej. Jednak, jak się okazuje, wielu ludzi naprawdę odpowiada w sieci na pytanie, czym najlepiej bić żonę albo jak bić żonę. Ci, którym przestępstwa uchodzą płazem, pomagają innym damskim bokserom uniknąć sprawiedliwości. 

Zdaniem Centrum Praw Kobiet (dane z 2018 roku), rocznie około 800 tys. kobiet staje się ofiarami przemocy. Mężczyźni, którzy szukają w sieci informacji, czym uderzyć żonę, czy jak bić żonę, pozostają bezkarni w dużej mierze dlatego, że wiele kobiet obawia się zgłaszać na policję. Do przyczyn takiego zjawiska należą najczęściej:

  • groźby ze strony sprawcy przemocy (kobieta obawia się o życie swoje i najbliższych – dzieci, rodziców),
  • zakorzenione kulturowo, czy w dzieciństwie poczucie winy (kobieta uważa, że sama jest sobie winna), 
  • wstyd i poczucie winy (ofiara często obawia się, co powiedzą inni, gdy zgłosi się na policję, ma też przeświadczenie, że kat bez niej zapije się, stoczy – musi przy nim trwać, by tak nie było).

Jak bić męża żeby nie było śladów?

Kobiety o wiele rzadziej szukają w internecie informacji na temat tego, jak bić męża żeby nie było śladów. O wiele częściej za to stosują przemoc psychiczną wobec swojego partnera. Wynika to bezpośrednio z kobiecej natury – o wiele łatwiej jest jej manipulować mężem, czy otoczeniem niż posunąć się do przemocy fizycznej. Wiele z nich nawet nie myśli, czym bić męża żeby nie było śladów. 

Kobiety, które jednak próbują dowiedzieć się, czym bić męża żeby nie było śladów, jeszcze rzadziej trafiają przed sąd. Schemat, który wszyscy mamy w głowach, to obraz nękanej kobiety i mężczyzny w roli oprawcy. Pobici mężczyźni nie zgłaszają się po pomoc. 

Zobacz: Jak uciec z domu? W nocy, za granicę, w jakim wieku?

Kobieta z podbitym okiem budzi litość, wywołuje u innych troskę. Generalnie wszyscy próbują jej pomóc, bo widzą w niej ofiarę. Mężczyzna w tej samej sytuacji w najlepszym wypadku brany jest za ofiarę męsko-męskiej bójki. Często jednak zdarza się, że wywołuje strach, bo wygląda jak zbir, który się z kimś pobił. 

Czym najlepiej bić żonę / męża?

Za szukanie w internecie informacji w rodzaju:

  • czym najlepiej bić żonę,
  • jak bić żonę,
  • czym uderzyć żonę,
  • czym bić męża żeby nie było śladów

nikomu nie grożą żadne konsekwencje. Innymi słowy każdy może powiedzieć, że powodowała nim ciekawość, i dlatego w wyszukiwarce wpisał frazę w rodzaju czym uderzyć żonę, by nie mogła mi niczego udowodnić

Mimo że filmy, na których pokazuje się, jak bić żonę, propagują przemoc, nie są od razu usuwane z serwisów, na które ktoś je wrzucił. Po tym, gdy komentujący zgłoszą konto użytkownika, może być ono zablokowane. Na dużych portalach społecznościowych rzeczywiście tak jest, ale pomniejsze fora internetowe bez konsekwencji niestety publikują informacje w rodzaju czym bić męża żeby nie było śladów

Dopóki wśród internautów będzie panować milcząca zgoda na takie praktyki, informacje o tym, jak bić męża żeby nie było śladów, będą się pojawiać. 

O tym, co grozi sprawcy przemocy domowej, mówi kodeks karny. Jak pokazuje praktyka, wyroki, które zapadają bywają bardzo łagodne. Zgodnie z prawem agresorowi grozi odsiadka od 3 do 5 lat. W sytuacji szczególnego okrucieństwa do 10 lat. 

W prawie każdym przypadku sprawca przemocy ścigany jest na wniosek pokrzywdzonego, a nie z urzędu. Dlatego tak ważne jest, by ofiara przemocy znalazła wsparcie w otoczeniu i miała odwagę zgłosić się na policję wtedy, gdy została pokrzywdzona. 

Zobacz: Jak złamać rękę, palec, nadgarstek?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły