Jak przejść Glow Up? Lista rzeczy do zrobienia

Pytanie jak mieć glow up cieszy się w ostatnich miesiącach sporą popularnością, zwłaszcza wśród młodych użytkowników social mediów. W skrócie polega ono na przejściu zewnętrznej i wewnętrznej przemiany. Polskim synonimem tego anglicyzmu, byłoby słowo metamorfoza, jednak nie oznacza ono dokładnie tego samego. Zjawisko przejścia glow upu dotyczy zarówno wyglądu, jak i podejścia do życia. Celem procesu jest akceptacja siebie i pozbycie się kompleksów, które potrafią znacznie utrudnić życie. Nic więc dziwnego, że wzbudza tyle zainteresowania wśród młodzieży, która chce poprawić jakość swojego życia.  

W tym artykule pokażemy, jak przejść glow up oraz wymienimy kilka skutecznych sposobów, które pomogą Wam procesie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować lepiej się ze sobą poczuć i zyskać więcej swobody. Jeśli jesteś ciekaw/ciekawa, jak zrobić glow up, zachęcamy do przeczytania dalszej części tekstu. Na pewno nie pożałujesz. 

Sprawdź: Jabłko na noc – czy jest dobre na odchudzanie, czy jest zdrowe?

Jak mieć glow up? Czyli idąc z nowym trendem 

Na TikToku bez problemu można znaleźć filmiki, pokazujące, jak diametralne przemiany przeszli użytkownicy. Wielu jest po prostu nie do poznania. Zmiana fryzury, kosmetyków, czy stylu ubierania potrafią zdziałać cuda. Oczywiście, warto wziąć pod uwagę, że każdemu wspomniany proces może zająć mniej lub więcej czasu – jest to kwestia indywidualna. Przejście przez glow up nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. 

Jak mieć glow up i jakie przygotowaliśmy dla Was sposoby? Sprawdźcie to! 

Nasze sposoby na glow up:

  • zacznij planować dzień – po co marnować czas, jeśli można zacząć nim odpowiednio zarządzać? Odpowiednie zaplanowanie dnia pomoże Ci znaleźć więcej czasu na Twoje przyjemności, hobby i samorozwój.  
  • przyjrzyj się swoim znajomościom – zastanów się, czy w Twoim otoczeniu są toksyczne osoby. Może warto zakończyć niektóre relacje? Czy masz znajomych, którzy sprawiają, że źle się czujesz? 
  • aktywność fizyczna – sport z pewnością poprawi Ci nie tylko humor, ale także Twoją kondycję. Wybór jest naprawdę spory – możesz zacząć chodzić na siłownię, basen lub ćwiczyć w zaciszu swojego domu. Bez wątpienia jest to jeden z ważniejszych sposobów na udany glow up. Zresztą, do podjęcia aktywności fizycznej zachęca najsłynniejszy polski piłkarz – Robert Lewandowski. 
  • zadbaj o dietę – Odpowiadając na pytanie Jak zrobić glow up?, nie moglibyśmy zapomnieć o diecie. Bez wątpienia żywność, którą spożywamy wpływa na nasze samopoczucie oraz wygląd. Dobrze jest ograniczyć wszelkiego rodzaju słodycze i fast-foody, ale nie jest to raczej nic nowego. Uwzględnij też nawadnianie organizmu. Woda potrafi znacząco poprawić wygląd skóry. 
  • odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji – dobre kosmetyki wcale nie muszą kosztować krocie. Drogerie prześcigają się z promocjami, żeby zachęcić potencjalnych klientów do zakupu produktów. Warto jednak najpierw rozpoznać potrzeby swojej cery, żeby jej przypadkiem nie zaszkodzić. W tym celu polecamy udanie się do kosmetologa lub dermatologa. Odpowiednio dobrane kosmetyki zdecydowanie ułatwiają przejście glow upu. 
  • kup nowe ubrania – niekoniecznie muszą być ze sklepu. Możesz poszukać fajnych ciuchów w lumpeksach, vintage shopach albo w Internecie. Możliwości jest sporo i wcale nie muszą być one odczuwalne dla Twojego portfela. Kup to, w czym się dobrze czujesz. 
  • zmień swój wygląd – oprócz ubrań, może należy wziąć pod uwagę zmianę fryzury? Nie musi się ona wiązać z drastyczną przemianą. Czasem wystarczy tylko drobne ścięcie włosów lub inne uczesanie. Zmiana wyglądu jest często pojawiającym się punktem, kiedy szukamy odpowiedzi na pytanie Jak mieć glow up?
  • zadbaj o swoje wnętrze – może warto pomyśleć nad zapisaniem się na terapię? Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że jest to kosztowna sprawa. Jeśli nas na to nie stać, warto zastanowić się nad zainwestowaniem pieniędzy w książki, dzięki którym zdobędziemy wiedzę z interesującego nas zakresu psychologii. Jak już zdążyliśmy wspomnieć, przejście przez glow up wiąże się z pracą nad swoim wnętrzem. 

Sprawdź: Artur Topolski – opinie o diecie. Negatywne i pozytywne opinie

Powyżej wymienione sposoby na glow up to tylko przykłady. Jeśli uważasz, że inne aspekty Twojego życia również można zmienić i poprawić, jak najbardziej warto wziąć je pod uwagę. Dla każdego tzw. zrobienie glow upu może oznaczać coś zupełnie innego. Jedna osoba będzie chciała się bardziej skupić na swoim wnętrzu, ponieważ dobrze czuje się ze swoim wyglądem, inna z kolei chętnie poświęci czas na odpowiednim doborze pielęgnacji skóry i zmiany nawyków żywieniowych. Jeszcze raz zaznaczymy – zrobienie glow upu to poznanie siebie i swoich potrzeb. 

Mamy nadzieję, że nasze sposoby na glow up się Wam spodobają i zainspirują, żeby zmienić coś w swoim życiu. Pamiętajcie, że nie musicie się spieszyć z całym procesem. To nie jest wyścig. Nawet jeśli zmiany będziecie wprowadzać małymi krokami, to liczy się przede wszystkim Wasze dobre samopoczucie. Poza tym to powinna być swego rodzaju zabawa połączona z odkrywaniem siebie. Przejście przez glow up jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Na platformie YouTube posłuchasz, jak inne osoby przeszły glow up. Może Cię w jakiś sposób zainspirują i dodadzą odwagi? 

A jak Waszym zdaniem można przejść glow up – macie swoje sposoby? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. Być może okażą się one wskazówką dla innych osób.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły