Jak zostać modelką w wieku 13-14 lat?

Jesteś nastolatką, która marzy o prezentowaniu ubrań od najlepszych projektantów przed dużą publicznością? A może zewsząd słyszysz, że Twoja córka ma idealną sylwetkę do tego, by prezentować się na światowych wybiegach? Bez względu na to, w której z tych sytuacji się znajdujesz, na pewno chcesz wiedzieć, jak zostać modelką w wieku 13 lat lub podobnym. Przydatne informacje na ten temat znajdziesz nieco niżej, dlatego zachęcamy do dalszej lektury.

Zobacz: Jak zostać Masonem-Iluminatem?

Kto może zostać modelką?

Jak zostać modelką w wieku 13 lat? Mówiąc wprost, nie ma jednego sposobu, który mógłby zagwarantować osiągnięcie tego celu danej osobie. Jeśli nawet będzie posiadać długie nogi, odpowiedni wzrost, sylwetkę i interesujący kształt oraz rysy twarzy, nie jest powiedziane, że pójdzie ona w ślady Naomi Campbell, Kate Moss czy Lindy Evangelisty. Dużo zależy bowiem od szczęścia. Czasami wystarczy trafić na odpowiednią osobę nawet w miejscu niemającym wiele wspólnego ze światem modelingu, aby dostać propozycję wzięcia udziału w próbnej sesji. Jeśli jednak ktoś nie chce czekać w nieskończoność, aż szczęście się do niego uśmiechnie, można spróbować mu pomóc. W jaki sposób? W obecnych czasach jest ich całkiem sporo, choć nikt nie może zagwarantować, że przyniosą one oczekiwane rezultaty. Wiele zależy bowiem od… szczęścia, potrzebnego przecież w każdym aspekcie naszego życia.

Kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło typu: „jak zostać modelką w wieku 13 lat”, szybko przekonasz się, że najczęściej występującą radą jest po prostu wysyłanie swoich zdjęć do różnych agencji modelek. W ten sposób można zaprezentować wszystkie walory swojego ciała, by zwiększyć szanse na otrzymanie zaproszenia na sesję próbną. Ważne jest, by wraz ze swoimi fotografiami zostawić kontakt do siebie w postaci numeru telefonu czy adresu e-mail. Dobrze jest też poszukać profesjonalnego fotografa do wykonania portfolio. Jak przecież wiemy, aparat w rękach odpowiedniej osoby plus dobre oświetlenie, fryzura i makijaż są w stanie zdziałać cuda. Jeśli więc masz taką możliwość, zainwestuj w siebie lub swoje dziecko, by wypadło przed obiektywem jak najbardziej korzystnie. To na pewno dobry sposób na wyróżnienie się grona setek lub nawet tysięcy innych kandydatek do zostania modelką.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Jak zostać anorektyczką? Sprawdzamy skuteczne triki anorektyczek

Jak zostać młoda modelką mając 13-14 lat?

Poruszając kwestię tego, jak zostać modelką w wieku 14 lat, należy wspomnieć, że w dzisiejszych czasach co rusz są organizowane różnego rodzaju castingi: do reklam, seriali czy filmów. W takich sytuacjach młode osoby (i nie tylko) również mogą zaprezentować się w taki sposób, by otrzymać kontakt do osób, które zajmują się modelingiem. Często bowiem okazuje się, że nie posiadają np. odpowiednich warunków głosowych do wygłaszania określonych kwestii przed kamerą, ale za to dysponują odpowiednio atrakcyjnym ciałem i interesującą twarzą, by móc w przyszłości wykorzystać je do prezentowania ubrań. Jeśli więc nadarzy się ku temu okazja, na pewno warto wziąć pod uwagę udział w castingu, w którym bardzo często osobami oceniającymi są ludzie związani z branżą modową lub posiadający w niej swoich znajomych.

Czy ciężko zostać modelką?

Zastanawiając się, jak zostać modelką w wieku 14 lat, warto uświadomić sobie, że droga do tego najczęściej jest długa i bardzo trudna. Miliony dziewczyn z całego świata marzą o tym, by zostać drugą Heidi Klum, lecz tylko nielicznym udaje się to osiągnąć. Konkurencja jest ogromna, ale zdecydowanie warto spróbować. Tym bardziej że obecnie branża modelingu jest znacznie bardziej otwarta niż do niedawna. Kiedyś bez odpowiedniego wzrostu i bardzo szczupłej sylwetki można było jedynie pomarzyć o chodzeniu po wybiegu lub pozowaniu przed aparatem. Dziś natomiast modelki „plus size”, czyli o puszystej budowie ciała, są coraz bardziej potrzebne do prezentowania kolekcji światowych domów mody. Niewykluczone więc, że także Tobie lub Twojemu dziecku uda się spełnić marzenie o dołączeniu do sław świata mody nawet bez posiadania idealnej sylwetki. Tym bardziej że bez wątpienia warto spróbować, aby w późniejszym okresie życia nie żałować zmarnowania ewentualnej szansy na zrobienie wielkiej kariery, zdobycie dużych pieniędzy i wykonywanie satysfakcjonującej pracy.  

Zobacz: Jak schudnąć w wieku 12 lat? O tym jak tego nie robić

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły