Jak zrobić słońce w Little Alchemy?

Mały Alchemik (ang. Little Alchemy) to gra logiczna, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Z pewnością, nie jest zarezerwowana tylko dla najmłodszych. Dostępna na smartfonie, tablecie lub komputerze. Możesz grać kiedy tylko chcesz i gdzie chcesz. Jeśli masz chęć dowiedzieć się, jak zbudować wirtualny świat i kreować kolejne elementy w rozgrywce, przeczytaj ten artykuł. Podpowiemy, jak zrobić słońce w Little Alchemy. Rozbudź w sobie pasję do kreowania wirtualnej rzeczywistości. Ogranicza cię tylko twoja własna wyobraźnia. 

Wspomnianą rozgrywkę, każdy gracz rozpoczyna posiadając cztery podstawowe elementy: ogień, wodę, powietrze i ziemię. Łącząc dwa elementarne składniki ze sobą, opuszczając jeden na drugi, zawodnik tworzy nowe rzeczy, które następnie wykorzystuje do zrobienia bardziej skomplikowanych komponentów swojego świata. Celem jest budowanie otoczenia. Im bardziej skomplikowany, tym lepiej. Co więcej, gracz nie zbiera punktów i nie ma ograniczenia czasowego. Po tym, jak zrobi nową rzecz, odblokowuje jedynie nowe osiągnięcie, których jest blisko 380. Wydaje się to banalnie proste, ale niektóre kombinacje nie są tak oczywiste, jakby mogło się wydawać. Wymaga to pewnego wyzwania intelektualnego, by odkryć wszystkie składowe tego świata. 

Dopiero zaczynasz przygodę z Małym Alchemikiem? Skorzystaj z naszych konkretnych połączeń elementów i stwórz podstawy swojego świata. 

Energia = powietrze + ogień 

Wiatr = powietrze + energia 

Błoto = ziemia + woda 

Morze = woda + woda

Lawa = ziemia + ogień 

Kamień = powietrze + lawa

Wulkan = ziemia + lawa 

Deszcz = chmura + woda 

Roślina = deszcz + ziemia 

Ogród = roślina + roślina 

Staw = woda + ogród 

Jezioro = woda + staw 

Komputer = narzędzie + nerd 

Krowa = trawa + trzoda 

Pterodaktyl = dinozaur + powietrze 

Przy tworzeniu świata przydałaby się jasność i nie mamy na myśli latarni morskiej, która również jest do odblokowania. Słońce to jedno z ważniejszych rzeczy, do których dążymy na początku gry. Jak zrobić słońce w Little Alchemy? 

Jak zrobić słońce w Little Alchemy? Składniki 

Składniki, których potrzebujemy użyć przy tworzeniu słońca: chmura, powietrze, niebo, ogień. Dlaczego aż tylu? Już wyjaśniamy. 

Ogień to podstawowy element, który już posiadasz. Drugim elementem, którego potrzebujesz do stworzenia słońca, jest niebo. W swoim zestawie nie masz jeszcze nieba i to właśnie od tego trzeba zacząć. Jak zrobić niebo? Należy połączyć powietrze, które już masz, z chmurą. Chcąc uzyskać słońce w tej grze, musimy przebrnąć przez utworzenie wspomnianego już nieba. 

Para = woda + ogień 

Chmura = powietrze + para 

Niebo = powietrze + chmura

Słońce = ogień + niebo

Chmurę uzyskujemy łącząc ze sobą powietrze i parę. Para powstaje z podstawowych elementów, czyli wody i ognia. Odblokowanie tego osiągnięcia pozwala nam przeskoczyć dalej, czyli do naszego nieba. 

Zobacz: Jak zrobić drzewo i drewno w Little Alchemy?

Prosta sprawa, łączymy dwa komponenty, powietrze i chmurę. W taki sposób mamy drugi składnik słońca. 

Właśnie zrobiłeś, łącząc ogień i uzyskane niebo, nowy element swojego wirtualnego świata. Możesz działać dalej i próbować wykorzystać słońce do bardziej skomplikowanych rzeczy. 

Już wiesz, jak zrobić słońce w Little Alchemy. Do czego przyda się słońce? Poniżej znajdziesz kilka przykładów:

 • Prąd 
 • Pył 
 • Węgiel
 • Złoto
 • Cegła 
 • Marchewka 
 • Owoc 
 • Zaćmienie 
 • Sadzawka 
 •  Sól 
 • Układ słoneczny
 • Tęcza 
 • Słonecznik

Celowo nie podajemy konkretnych składników, na utworzenie powyższych rzeczy. Nie chcemy psuć zabawy, która naprawdę potrafi wciągnąć. Spróbuj wykorzystać nasze podpowiedzi i odblokowywać dalsze osiągnięcia.

Zobacz: Jak zrobić życie w Little Alchemy?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły