John Cena nie żyje? Sprawdzamy informacje

Życie prywatne celebrytów stanowi jeszcze bardziej łakomy kąsek dla wszystkich portali plotkarskich i gazet, niż ich życie zawodowe. Media prześcigają się wręcz w wyszukiwaniu gorących tematów i wymyślaniu, jak najbardziej chwytliwych tytułów artykułów. Nie tylko gwiazdy ze świata sztuki, filmu czy muzyki są celami popularnych brukowców, ale także sportowcy. Ostatnio w sieci zawrzało, gdy pojawiły się pogłoski, że John Cena zginął. Znamy już prawdę, czy nie żyje. 

Kim jest John Cena? Czy John Cena jeszcze walczy?

John Cena jest znaną osobą świata sportu amerykańskiego przede wszystkim. Sportowiec urodził się w 1977 roku w West Newbury w stanie Massachusetts. Z zawodu jest on profesjonalnym wrestlerem. Karierę w ringu rozpoczął w dość młodym wieku, ponieważ zadebiutował w federacji Ultimate Pro Wrestling w 1999 roku. W trakcie współpracy z UPW zdobył tytuł mistrza wagi ciężkiej, czyli Heavyweight Championship. W 2001 roku sportowiec zmienił organizację, podpisując kontrakt z World Wrestling Federation (obecnie WWE – World Wrestling Entertainment). Pod skrzydłami WWE zadebiutował w 2002 roku. W swojej karierze jako wrestler zdobył tytuł mistrza świata aż szesnastokrotnie. Wiele osób zastanawia się, czy John Cena jeszcze walczy, gdyż o jego sportowych wyczynach nie mówi się zbyt wiele od jakiegoś czasu.

Wiadomo, że obecnie John Cena jest częścią amerykańskiej federacji wrestlingu WWE. Jednocześnie jest także wolnym agentem, współpracującym z markami Raw i SmackDown. Sportowiec miał dłuższą przerwę w karierze na deskach ringu. Odpowiedź na pytanie: „Czy John Cena jeszcze walczy?” brzmi zatem: tak. Wrestler po około rocznej przerwie wynikającej z innych obowiązków zawodowych wrócił do świata walk WWE w lipcu 2021 podczas Money in the Bank. Po walce wieczoru o pas Universal przerwał przemowę zwycięzcy, Romana Reignsa, ogłaszając swój zamiar walki o pas mistrzowski. Na pojedynek wyzwał obecnego mistrza podczas kolejnego SummerSlam, lecz Reigns odrzucił ofertę. Ostatecznie do walki doszło, lecz John Cena przegrał pojedynek. 

Sprawdź też: Piotr Żyła nie żyje – czy to na pewno prawda?

John Cena w wieku 45 lat może pochwalić się nie tylko wybitnymi osiągnięciami sportowymi, ale także aktorskimi i muzycznymi. Sportowiec jest, bowiem także raperem, aktorem i popularnym prowadzącym telewizyjnym. W 2005 roku wydał debiutancki album raperski pod tytułem „You Can’t See Me”. Znalazł się on na 15. miejscu listy przebojów magazynu Billboard. Sportowiec ma także na koncie wiele hitowych produkcji filmowych. Wystąpił, bowiem w aż sześciu filmach pełnometrażowych, a nawet miał własny serial na HBO Max. Można było podziwiać jego zdolności aktorskie m.in. w „Szybcy i wściekli 9”, „Peacemaker”, „The Wall”, „12 rund”, czy „Legion Samobójców”. Wrestler jest znany również, jako filantrop – współpracuje z kilkoma organizacjami dobroczynnymi, w tym z fundacją Make-A-Wish. W ostatnim czasie z powodu artykułów na temat wypadku sportowca i małej aktywności fani zaczęli zastanawiać się, czy żyje. 

John Cena nie żyje – clickbaitowe tytułu innych portali? 

Zagraniczne media niedawno rozpisywały się o tym, że zanany sportowiec John Cena uległ wypadkowi. Wiele nagłówków sugerowało pytania, czy żyje. Gwiazda wrestlingu miała ulec wypadkowi w trakcie ulicznej strzelaniny. W efekcie sportowiec miał zostać ranny i ostatecznie nie przeżyć. Okazuje się jednak, że amerykańskie media przyjęły taktykę na wywoływanie sensacji wprowadzaniem wątpliwości na temat stanu zdrowia i czy nie żyje John Cena. W tym celu niszowe portale wykorzystywały clickbaitowe tytuły oraz wyssane z palca historie. Plotki odnośnie tego, czy nie żyje zdementował szybko sam John Cena.

W rzeczywistości John Cena żyje i w wieku obecnie 45 lat ma się dobrze. Sportowiec pozostaje w dobrej kondycji, aktywnie udzielając się na scenie sportowej oraz rozwijając karierę jako aktor. Niestety, w mediach często można napotkać fałszywe informacje, a wiele popularnych portali wykorzystuje w celu przyciągnięcia uwagi i podniesienia współczynnika odsłon strony clickbaitowe tytuły. Z tego powodu wszelkie informacje na temat gwiazd czy żyją czy nie żyją należy sprawdzać w różnych miejscach, w tym tych bardziej rzetelnych.

Zobacz: Piotr Fronczewski nie żyje – czy to prawda?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły