Luxmed jak sprawdzić swój pakiet?

Sektor prywatnej opieki zdrowotnej od kilku lat rozwija się dość prężnie. Ciężko ukryć, że coraz szersze zainteresowanie tego rodzaju usługami medycznymi wynika z wielu mankamentów i problemów, z którymi zmaga się NFZ. W przypadku coraz większej ilości firm, jednym z benefitów, jakie oferuje się pracownikom, jest właśnie pakiet medyczny w Luxmed. I ciężko ukryć, że w dzisiejszych czasach jest to dość mocna karta przetargowa. W szczególności, że pakiet obejmuje szereg usług i specjalistów. Wiele osób, która troszczy się o własne zdrowie i liczy na fachową, ale przede wszystkim sprawną obsługę medyczną, w szczególności, jeśli chodzi o konsultacje ze specjalistami, czy szczegółowe badania, również decyduje się na zakup pakietu medycznego Luxmed.

Zobacz: TinyURL – co to za strona? Opinie, jak sprawdzić?

Jakie są pakiety w Luxmedzie?

Grupa Luxmed dla osób, które są zainteresowane prywatną opieką medyczną, przygotowała 4 pakiety. Są to:

  • pakiet podstawowy
  • pakiet rozszerzony
  • pakiet kompleksowy
  • pakiet premium

W ramach każdego pakietu niepublicznej opieki zdrowotnej, klient otrzymuje dostęp do wszystkich placówek Lux Med, jak również placówek partnerskich. Z uwagi na wysokie zapotrzebowanie w sektorze medycznym na fachowe usługi, również liczba partnerów i placówek nieustannie rośnie. Wszystko dlatego, iż aspektem kluczowym jest możliwość szybkiego przeprowadzenia badań, czy konsultacji ze specjalistami. Aby zapewnić płynność w usługach medycznych, kluczowa jest odpowiednia ilość placówek. Dotyczy to tak samo aglomeracji miejskich, jak również mniejszych miejscowości.

Szczegółowa lista specjalistów i badań

Dodatkowo, w ramach poszczególnych pakietów, które są przewidziane dla osób do 70. roku życia, każdy z nich zawiera dokładny opis badań oraz ich częstotliwość, jakie osoba korzystająca prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może wykonać. Oczywiście, im bardziej rozbudowany pakiet, tym szerszy dostęp do specjalistów i opieki medycznej, jak szczegółowe badania laboratoryjne i nie tylko.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Cannabismed – opinie, co mówią na forum?

Jak sprawdzić swój pakiet w Luxmed?

Osoby, które korzystają z pakietu Lux Med dzięki pracodawcy, nie zawsze są świadome tego, jaki zakres usług wchodzi w ich ubezpieczenie Luxmed. Jak sprawdzić swój pakiet? Istnieją na to dwa sposoby. Pierwszy, w przypadku osób, który dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej zapewnia pracodawca, sprowadza się do uzyskania informacji w dziale personalnym. Znajdują się tam aktualne informacje na temat pakietu, z jakiego korzystają poszczególni pracownicy.

W przypadku osób, które samodzielnie zdecydowały się na skorzystanie z abonamentu prywatnej placówki medycznej Luxmed, informacje na temat zakresu usług, jakie obejmuje pakiet, można uzyskać za pośrednictwem infolinii.

Jak zmienić pakiet w LUX MED?

Grupa Luxmed pozwala swoim klientom na zmianę obecnego pakietu w dowolnym momencie. Dotyczy to tak samo jego rozszerzenia, jak również przejścia na niższy pakiet. W tym drugim przypadku muszą być jednak spełnione określone warunki. Istnieje kilka sposobów, które umożliwią przejście tego procesu:

  • Podstawowym sposobem jest zmiana pakietu bezpośrednio w jednej z placówek medycznych Luxmed lub placówce partnerskiej
  • Druga możliwość to skorzystanie z rejestracji online dostępnej na stronie Luxmed i dokonanie zmiany pakietu droga online
  • Istnieje możliwość także skorzystania ze wsparcia infolinii. W trakcie rozmowy telefonicznej klienci mają również możliwość zmianę aktualnego pakietu medycznego Luxmed

Należy pamiętać, że w każdy momencie można wybrać wyższy pakiet medyczny Luxmed. W przypadku zejścia na niższy pakiet upłynąć musi okres karencji. Okres karencyjny nie obowiązuje w przypadku, jeśli w umowie został zastosowany inny zapis, związany ze zmianą pakietu na niższy.

Zobacz: Przystojny lekarz, czyli Michał Warszawski

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły