Maciej Zakościelny – ślub, dzieci, żona, wiek, młody, wzrost, Lucyna Zakościelna, Danuta Stenka

Maciej Zakościelny to popularny polski aktor, o którym mówi się, że jest naszym Bradem Pittem. Jego największe fanki uważają, że gdy był młody, rzeczywiście przypominał hollywoodzką gwiazdę, ale z czasem stał się przystojniejszy od Pitta. Czy jego żona, Paulina Wyka, ma podobne zdanie?  Tego jeszcze nie wiemy. 

Maciej Zakościelny na swoim koncie wiele ról filmowych oraz teatralnych. Widzowie lubią go i doceniają warsztat, którym dysponuje. O swoim życiu prywatnym mówi niewiele, ale w paru wywiadach uchylił rąbka tajemnicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj, jakie fakty na jego temat udało nam się zebrać:

  • żona, czy partnerka – czy Zakościelny wziął ślub? 
  • dzieci imiona i daty urodzenia – czy ujawnił ich wizerunek w mediach?
  • co robił Zakościelny gdy był młody, nim wyprowadził się do Warszawy – tego na pewno o nim nie wiedziałeś!
  • Zbigniew Zakościelny i kariera muzyczna – ojciec muzyka wystąpił w znanym talent show

Zobacz: Wojtek „OjWojtek” Przeździecki – wzrost, wiek, samochód, dziewczyna, kto to?

Maciej Zakościelny – kto to? Wiek, wzrost

Maciej Zakościelny urodził się 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Dwukrotnie zdawał do szkoły teatralnej. Ukończył także Państwową Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec. Jest aktorem filmowym i teatralnym. To wraz z nim Danuta Stenka nagrała polską wersję staroangielskiej piosenki Targ w Scarborough. Poza tym jest również aktorem dubbingowym.

wiek: 43 lata

wzrost: 185 cm

Kiedy był młody i mieszkał jeszcze w Stalowej Woli, wraz z kolegami grał w zespole. Pojawiał się wtedy między innymi z Łukaszem Moskalem (perkusista Zakopower), Modestem Rucińskim, (aktor, studiował z Zakościelnym), a także Piotrkiem Chołody (Voo Voo). 

Źródło: instagram.com/maciej_zakoscielny/

Maciej Zakościelny – ślub, żona

Gdy Zakościelny był młody, gazety pisały o kilku jego romansach , ale dość szybko wpadł w sidła prawdziwej miłości. Aktor od 2014 roku związany jest z modelką i laureatką konkursów piękności, która nazywa się Paulina Wyka. Jednak to nie jest żona Zakościelnego. Para nie sformalizowała swojego związku. Choć w mediach wielokrotnie pojawiały się spekulacje na ten temat, aktor nigdy nie potwierdził, że się ożenił. 

Para ma dwoje małych dzieci. Jeśli interesują cię dzieci imiona – starszy syn nazywa się Borys, a młodszy Aleks.  

W wielu wywiadach Zakościelny podkreśla, że rodzina jest dla niego najważniejsza, a rola ojca szczególna. Był obecny na sali porodowej, gdy na świat przychodziły jego dzieci i już od narodzin ma z nimi niesamowitą więź. 

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka chronią wizerunek swoich dzieci imiona i daty narodzin podali do publicznej wiadomości. Nie wiemy jednak, jak wyglądają synowie aktora. Zdaniem Zakościelnego są podobni do swojej mamy. O pierwszej ciąży Pauliny Wyki media dowiedziały się po fakcie, bo przyszłym rodzicom zależało na tym, by media nie ingerowały za mocno w ich życie. 

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka tworzą udany związek od 2014 roku. Modelka przerwała zagraniczną karierę, by zająć się dziećmi i poświęcić rodzinie. Kiedyś jeden z internautów zapytał ją, jak czuje się jako żona najprzystojniejszego polskiego aktora, odpowiedziała, że nie wie, bo nie jest jego żoną. Tym samym potwierdziła, że ślub, o który rozpytywały często media, po prostu nigdy się nie odbył. 

Zobacz: Josef Bratan – kto to? Wzrost, waga, imię i nazwisko, pochodzenie, Wikipedia, zęby

Maciej Zakościelny i Lucyna Zakościelna

Lucyna Zakościelna jest mamą aktora. O swoich rodzicach Maciej Zakościelny mówił, że tworzyli tradycyjny model rodziny. Mama była od dawania ciepła i miłości, tata zaś od układania charakteru. Po latach o Lucynie Zakościelnej zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą jednej z dziewczyn aktora. W 2012 roku Zakościelny związany był z projektantką Dianą Tadjuideen-Pakulską. Kiedy media zaczęły rozpisywać się o tym, że aktor planuje z nią ślub, mama powiedziała, jednej z gazet, że nie ma o tej dziewczynie dobrego zdania. 

Wkrótce ten związek zakończył się. 

Maciej Zakościelny i Danuta Stenka

Maciej Zakościelny i Danuta Stenka nagrali wspólnie polską wersję tradycyjnej staroangielskiej pieśni Targ w Scarborough.

Aktorzy spotkali się też na planie znanej i dobrze ocenianej komedii romantycznej Tylko mnie kochaj. Maciej Zakościelny zagrał w niej główną rolę. To właśnie ta kreacja i serial Kryminalni zagwarantowały mu wzrost popularności. 

Źródło: instagram.com/maciej_zakoscielny/

Maciej Zakościelny – rodzina, dzieci, syn

W 1999 roku Maciej Zakościelny przeniósł się ze Stalowej Woli do Warszawy. Jak wspomina, z miejsca, w którym liczyło się to, co potrafi, przeprowadził się w takie, w którym liczył się jedynie wygląd. 

Rodzina, którą zostawił w Stalowej Woli, wpoiła mu wartości, którymi starał się kierować w stolicy, choć nie zawsze było to proste. Tata Zakościelnego postarał się, by syn zapamiętał, że ważne jest, by robił w życiu to, co kocha, a wtedy będzie najlepszy. Z najlepszymi zaś wszyscy chcą pracować. Po 30 latach małżeństwa, rodzice aktora rozwiedli się. 

Zakościelny wychowywał się wraz z dwoma braćmi (Filipem i Oskarem) oraz siostrą Patrycją. Tata w czasie studiów śpiewał w chórze, mama grała na fortepianie. Stąd też zdolności muzyczne aktora. W ubiegłym roku zresztą Zbigniew Zakościelny zdecydował się na udział w programie The Voice Senior, ale odpadł podczas przesłuchań w ciemno. 

W 2014 roku aktor poznał swoją życiową partnerkę, ale para odłożyła ślub na dalszy plan i pozostaje w nieformalnym związku. W 2016 i 2018 roku na świat przyszli ich synowie. Dzieci imiona to Borys (wiek: 7 lat) i Alex (wiek: 5 lat). 

Zobacz: Rowery Indiana – opinie, co to za firma, kto produkuje, forum, Wikipedia

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły