Josef Bratan – kto to? Wzrost, waga, imię i nazwisko, pochodzenie, Wikipedia, zęby

W Polsce rap cieszy się coraz większą popularnością. W zaskakującym tempie staje się najbardziej wpływowym brzmieniem w Polsce, przede wszystkim wśród nastolatków. W porównaniu do 2017 roku, użytkownicy Spotify słuchają dwa razy więcej rapu. Stale słyszymy o nowych raperach, którzy podbijają światowy rynek muzyczny. Jednym z nich jest Josef Bratan, o którym w ostatnim czasie w mediach społecznościowych zrobiło się całkiem głośno. Kim on właściwie jest? 

Zobacz: Natalia Kaczmarek – wiek, partner, wzrost, waga, chłopak, skąd pochodzi

Josef Bratan – kto to? Kim jest raper?

Kto to jest Josef Bratan? Jest to polski raper, o którym powstaje coraz więcej memów. Swoją muzykę nagrywa w wytwórni Malika Montany i Diha – GM2L. Raper zaczął swoją karierę muzyczną już w 2013 roku pod pseudonimem “Guber”, jednak nie udało mu się wtedy wybić na rynku muzycznym. W maju 2020 roku Josef wziął udział w akcji “#hot16challenge”. Jest to akcja muzyczna, która została zainicjowana przez rapera Karola Poziemskiego o pseudonimie “Solara”. Dzięki temu i gościnnym udziale w singlu “Echo” od Kaliego, Josef Bratan zaistniał w świecie polskiej muzyki. Jego debiutanckim singlem jest “Wuwua”, który zyskał na YouTube ponad 10 tysięcy wyświetleń i 11 milionów odtworzeń na Spotify. Utwór 11 sierpnia 2021 roku zdobył złotą płytę. Znany jest również z utworów, takich jak “Z Bratem Zarabiam Papier”, gdzie na YouTube zyskał aż 18 milionów wyświetleń i 21 milionów odtworzeń na Spotify, czy “Kawasaki” z 4 milionami wyświetleń i 8 milionami odtworzeń. Piosenka “Kawasaki” również otrzymała złoty certyfikat. Kim jest jeszcze? Jest też autorem tekstów, gdzie w swojej muzyce często odnosi się do rasizmu, a teksty utworów są pełne wulgaryzmów, gdzie przewija się tematyka narkotyków i przedmiotowego traktowania kobiet. Niestety rap często jest kojarzony z agresją i przemocą. Jednak niesie ze sobą różne przekazy w zależności od autora i odbiorców. Niektórzy mówią, że rap jest mową nienawiści, a inni twierdzą, że niektórych raperów można określić mianem poety. 

Źródło: Instagram hifgleague_official

Jednak swoją popularność nie zyskał tylko dzięki muzyce, ale również dzięki transmisji live na Instagramie z roznegliżowanymi dziewczynami. Filmy przyciągnęły ponad 36 tysięcy użytkowników. Josef Bratan brał też udział w pierwszej edycji HIGH League. Jest to polska federacja, która organizuje walki na zasadach MMA pomiędzy znanymi celebrytami, raperami, youtuberami, influencerami i innymi osobami znanymi z mediów społecznościowych. Josef Bratan w pierwszej edycji walczył z Gabrielem Bystrzyckim. Kim on jest? Jest znanym tiktokerem o pseudonimie “Cesarz Narcyz”. Po trzech rundach jednogłośną decyzją sędziów udało mu się wygrać walkę. W ostatnim czasie dołączył też do gali HIGH League 4, gdzie 17 września 2022 w Arenie Gliwice ma stanąć do walki z raperem z grupy “White Window” Krystianem Maciaszczyk o pseudonimie “Macias”.

Na Instagramie jego pierwszy wpis pojawił się w grudniu 2020 roku. Obecnie śledzi go ponad 184 tysiące użytkowników, a wszyscy, którzy są zainteresowani jego karierą, mogą go znaleźć pod nazwą “josefbratan”. 

Josef Bratan – wzrost i waga

Wzrost i waga Josefa Bratana stała się w centrum zainteresowania od czasu udziału w walce na gali HIGH League z tiktokerem Cesarzem Narcyzem. Przed pojedynkiem na gali HIGH League 4 oficjalna strona wydarzenia podaje, że Josef Bratan ma aż 190 cm wzrostu i waży 80 kg. Tak jak wspominałam wyżej, zmierzy się on już 17 września również z raperem: Krystianem Maciaszczykiem, znanym pod pseudominem “Macias”. Jest on niższy, bo ma 177 cm wzrostu, natomiast waży o 5 kg więcej od Josefa Bratana.

Josef Bratan – imię i nazwisko

Czy Josef Bratan to prawdziwe jego imię? Nie to tylko pseudonim, jego pełne nazwisko to Joseph Natala Simao. Urodził się w 1995 roku, więc rocznikowo ma 27 lat. Dokładnej daty urodzenia jeszcze nie poznaliśmy.

Josef Bratan – zęby i ksywka “złomek”?

Dlaczego ksywka “złomek” pojawia się tak często w internecie obok nazwiska Bratana? Kim jest “złomek”? Już spieszymy z informacją. Na konferencji do gali HIGH League, tiktoker Cesarz Narcyz nawiązał do filmu “Auta”. Jest to film animowany, gdzie główna postać fikcyjna, czyli “Zygzak Mcqueen”, która jest wyścigowym samochodem, trafia do małego miasteczka, gdzie musi naprawić wszystkie szkody, które wyrządził na drodzę. Poznaje on między innymi Złomka. Kto to jest? Jest to również postać fikcyjna, która jest samochodem holowniczym, a jego najbardziej charakterystyczną cechą są duże wystające zęby. Przez podobieństwo zębów Złomka i Josefa Bratana, Cesarz Narcyz porównał ich ze sobą, a od tego momentu pojawiają się prześmiewcze memy na ten temat. 

Zobacz: Maknae – co to znaczy? Kto to?

Josef Bratan i Alberto – czy Alberto i Josef Bratan to bracia?

Jednym z najczęstszych wątków dotyczących rapera spotykanych na forach to, czy Josef Bratan i Alberto Simano to bracia? Na szczęście znamy odpowiedź na to pytanie, a odpowiedź brzmi: tak, są oni braćmi. Kim jest Alberto? Co najciekawsze Alberto Simao jest również polskim raperem. Najbardziej znanym jego utworem jest “Dwutakt”, który zyskał ponad 41 milionów wyświetleń na Youtube i ponad 36 milionów odtworzeń na Spotify. Ponadto singiel “Dwutakt” otrzymał aż trzykrotnie certyfikat platynowej płyty w Polsce. Pierwszy stał się członkiem wytwórni Malika Montany i Diha – GM2L, bo już od października 2020 roku.

Źródło: albertoloki_93

Josef Bratan – pochodzenie

Josef Bratan wzbudza ciekawość nie tylko dzięki muzyce czy transmisjom live na Instagramie, ale też dzięki orientalnej urodzie. Stąd wielu Polaków zastanawia się jakie pochodzenie ma muzyk? Jednak dokładne pochodzenie muzyka nie jest jeszcze znane. Jak podaje Wikipedia, Josef Bratan jest pochodzenia angolskiego, stąd ciemny kolor skóry. Jego matką jest Polka – Natalii, a ojcem Jose. Mieszka on od dziecka w Sulejówku w województwie mazowieckim w Polsce (około 22 km od Warszawy). Ma on córkę Nikolę.

Josef Bratan – dziewczyna

Jak wspomniałam już na początku, Josef Bratan zyskał duży rozgłos nie tylko dzięki muzyce czy udziale w walkach na gali, ale głównie dzięki transmisjom na żywo na Instagramie, na których występował z półnagimi dziewczynami. Na początku live’y wrzucał na swoim koncie na YouTube, jednak konto zostało zablokowane, więc teraz nagrywa filmiki na Instagrama. Josef dzięki tym transmisją, gdzie kąpie się w jacuzzi z dwoma dziewczynami polewa szampanem twerkującą dziewczynę, stał się głównym tematem w polskich mediach społecznościowych. Od tego czasu memy na temat rapera nie dotyczą tylko jego zębów, ale również jego podbojów w social mediach. Podobne show chciał zrobić na weselu, na które chciał wejść przypadkowej parze, jednak został on z niego wyrzucony. Nie tylko live’y wzbudzają negatywne emocje wobec rapera, ale również ostatni komentarz na transmisji pewnej kobiety? Kto to jest? Jest to matka jego dziecka, a dokładnie napisała: 

“Mam nadzieję, że ten live przyniesie taki zysk, że w końcu zacznie Złomek uregulowywać alimenty i płacić na bieżąco na naszą córkę, bo póki co to od paru ładnych lat nie stać go na płacenie. Jest również więcej rzeczy, za które odpowie. Tak, że chwilo trwaj! A tak poza tym niezła popelina i wstyd!”. 

Raper nie zostawił tej sprawy bez komentarza, bo przesłał dowody na to, że płaci on alimenty. Mogłoby się wydawać, że sprawa jest wyjaśniona, a zarzuty są bezprawne, jednak po przyjrzeniu się dokładnie daty wpłaty widać, że nie były one regularnie wysyłane. Trzy razy pojawiła się wpłata z datą: 27 września 2021 i trzy wpłaty w czasie jednego miesiąca. Również fotomodelka o pseudonimie “Princess Bambi” skomentowała sprawę dotyczącą alimentów. Kim ona jest? Jest to była dziewczyna rapera, która tak skomentowała sprawę: 

“A że przedstawił jakieś tam wpłaty, to zaczął spłacać zaległości, żeby go nie wsadzili do więzienia. Kazałam mu płacić na dzieciaka.” 

Była dziewczyna rapera dodała również, że ma wiele więcej do zarzucenia nie tylko Josefowi, ale też jego bratu – Albertowi: 

“Złomek, kolejni komornicy i kolejne zabrane hajsy od mamy z konta będą. Pozdrawiam prostytutki z Płocka. Miałeś czym wzbudzić zazdrość faktycznie. A jak skończę sprawę z Josefem, to zacznę jeszcze z Albertem.” 

Raper zapowiedział, że odniesie się niedługo do zarzuceń matki jego dziecka oraz byłej dziewczyny wobec niego, a zrobi to poprzez napisaną przez niego piosenkę, pisząc na swoim instagramie: 

“Właśnie został ukończony numer, w którym odniosę się do wszystkich niejasności. Jestem raperem, więc na wszystkie pytania odpowiem w piosence”. 

Jednak nie poinformował nas o dokładnej dacie premiery utworu. 

Josef Bratan – Wikipedia

Coraz więcej pojawia się pytań fanów Josefa Bratana na temat jego pochodzenia, wieku, wagi i ciekawostek z prywatnego życia, jednak na ten moment nie ma zbyt dużo informacji na ten temat. Wikipedia też nie podaje dokładnego pochodzenia ani daty urodzenia. Co jednak możemy znaleźć na Wikipedii na jego temat? Znajdziemy podstawowe informacje jak: wiek, zawód, gatunek muzyczny, który reprezentuje, czy wydawnictwo muzyczne, w którym nagrywa swoje utwory. Możemy się też wczytać w przebieg jego życia, w jaki sposób rozpoczął swoją karierę muzyczną, jakie wydał płyty i utwory oraz z kim brał udział w singlach.

Josef Bratan swoją popularność buduje przede wszystkim na kontrowersjach, które pojawiają się wokół niego. Może nie jest to zbyt kulturalny sposób, jednak jak widać wychodzi mu to całkiem dobrze, bo jego kariera dalej się rozwija. Dzięki odważnym transmisją z roznegliżowanymi dziewczynami na Instagramie znalazł sposób na swój sukces. Czekamy z ogromną ciekawością, jak dalej rozwinie się jego kariera i nie możemy się doczekać nowego utworu 🙂

Zobacz: Be Vis – kto to, wiek, raper, ile ma lat, skąd jest, dziewczyna

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły