Promise ring, czyli pierścionek przedzaręczynowy – co to? Czy warto?

Promise ring to kolejna świecka tradycja, która przeniosła się na polski grunt z krajów zachodnich. Określa się go mianem pierścionka przedzaręczynowego, ale w dosłownym tłumaczeniu oznacza obietnicę – niekoniecznie musi ona dotyczyć zaręczyn i ślubu. W praktyce promise ring można także wręczyć komuś, komu chce się obiecać jakąś życiową zmianę (np. wyjście z nałogu). Poniżej przeczytasz:

  • co to pierścionek obietnicy,
  • jak powinien wyglądać promise ring,
  • czy pierścionek przedzaręczynowy to rzeczywiście zobowiązanie, 
  • czy warto podarować komuś pierścionek obietnicy,
  • promise ring dla par.  

Zobacz: VIADEM – opinie, forum, kod rabatowy, zwroty, adres

Pierścionek przedzaręczynowy – czym jest tak zwany promise ring?

Jeśli zetknąłeś się z pojęciem promise ring po raz pierwszy, najpewniej zastanawiasz się co to i jak rozpoznać taką biżuterię. Otóż pierścionek obietnicy niczym nie różni się od pozostałych pierścionków. Może być wykonany z dowolnego kruszcu. Nie ma też żadnej reguły co do tego, jakie kamienie powinny się w nim znajdować. Innymi słowy: kupujesz pierścionek i nadajesz mu znaczenie pierścionka obietnicy. Wszystko zależy od twojego budżetu i fantazji. 

Kobiety zwykle noszą go na serdecznym palcu prawej ręki, ale zdarza się też, że wieszają go na łańcuszku. Z czasem, gdy pojawi się ten właściwy pierścionek, promise ring ląduje właśnie na szyi albo lewej ręce. 

Pierścionek przedzaręczynowy uważany jest za pewnego rodzaju zobowiązanie. Z jednej strony, jeśli partnerka go przyjęła, prawdopodobnie zaręczynowego też nie odrzuci. Z drugiej strony, mężczyzna, który go wręcza, składa deklarację małżeństwa. 

Przyjęło się, że w przypadku zerwania zaręczyn, pierścionek należy zwrócić. Jeśli chodzi o pierścionek obietnicy, nie ma takiej zasady. Najprawdopodobniej wynika to z niskiej wartości materialnej pierścionka. 

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Perfumy Hebe — opinie, czy warto je kupić?

Kiedy możesz kupić promise ring? 

  1. Jeśli nie stać cię na drogi pierścionek zaręczynowy, a uważasz, że jego materialna wartość jest istotna dla waszego związku, najpierw kupujesz tańszy pierścionek obietnicy. 

Powszechnie przyjęło się, że pierścionek przedzaręczynowy jest tańszy od zaręczynowego. My zaś śmiało możemy do tego dodać, że na zaręczynowy też nie musisz się zadłużać tylko dlatego, żeby był drogi. 

  1. Gdy jesteś nastolatkiem i chcesz pokazać dziewczynie, że bardzo ci na niej zależy. Wiadomo, że nie będziesz się oświadczać, kiedy macie po 16 lat, bo to nie czas na ślub. Jednak pierścionek obietnicy to rodzaj deklaracji, która w tej sytuacji będzie jak najbardziej na miejscu. 
  2. Kiedy chcesz poznać gust swojej kobiety a przy okazji rozmiar biżuterii, po pierścionek przedzaręczynowy możecie wybrać się wspólnie. 
  3. W sytuacji, gdy potrzebujesz czegoś w rodzaju próby generalnej przed zaręczynami, np. chcesz poznać reakcję partnerki. 
  4. Jeśli nie zamierzacie brać ślubu, pierścionek obietnicy będzie najlepszym sposobem na przypieczętowanie waszego związku. 

Promise ring dla par 

Z pierścionka obietnicy dla par często korzystają te pary, które nie zamierzają formalizować swojego związku w kościele lub urzędzie. Wtedy kupują sobie pierścionki, często podobne do obrączek, które symbolizują to, że są w stałym związku. 

Dla niektórych par może być to również symbol wejścia w nowy etap związku, np. wspólne zamieszkanie. 

Dla par wręczenie takiego pierścionka może być też czymś w rodzaju odnowienia przysięgi małżeńskiej. Zdarza się, że żona otrzymuje od męża taki pierścionek z okazji kolejnej rocznicy ślubu. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł na prezent. Jeśli ktoś nie miał w młodości pieniędzy na pierścionek zaręczynowy, może kupić promise ring z wyższej półki cenowej. 

Nie ma żadnych reguł, które mówią, jak i kiedy wręczać pierścionek przedzaręczynowy. Na pewno warto potraktować sprawę poważnie i przemyśleć to, komu się go podaruje. Same okoliczności mają charakter drugorzędny, choć na pewno można jest zaplanować w niebanalny sposób, by wydarzenie zostało w pamięci na lata. 

Zobacz: Kiedy brać magnez rano czy wieczorem – czy warto?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły