Pepco z jakiego kraju – do kogo należy?

Pepco jest siecią sklepów oferującą sprzedaż odzieży oraz artykułów do domu. Produkty, które można zakupić w sklepach są przystępne cenowo. Kolekcje ubrań przystosowane są dla całej rodziny. Zarówno dla osób dorosłych, jaki i dzieci w każdym wieku.  Z jakiego kraju jest Pepco? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Dowiesz się również, jaka jest skrócona charakterystyka sklepu oraz do kogo należy popularna w Polsce marka. 

Zobacz: Tesco z jakiego kraju – kto jest właścicielem?

Z jakiego kraju są sklepy Pepco?

Pepco – z jakiego jest kraju? Pierwszy sklep z logo marki powstał właśnie w Polsce. Był on jednak odpowiednikiem brytyjskiego Brown&Jackson. Właścicielami spółki pierwotnie była więc firma z Wielkiej Brytanii. Obecnie należy do spółki Pepkor, pochodzącej z Południowej Afryki. Pepco może się pochwalić świetnymi wynikami sprzedaży na terenie Polskich i innych krajów. Ich statystyki pokazują, że miesięcznie posiadają prawie trzydzieści milionów klientów. Firma nieustannie rozwija swoje placówki i dąży do ciągłego unowocześniania swoich kolekcji. W 2021 roku właściciele spółki zdecydowali o zmianie logotypu. Obecny projekt jest bardziej nowoczesny. Zawiera prosty napis i fioletowo-niebieskie tło. 

Do kogo należy firma Pepco? 

Pierwotnie Pepco zostało założone przez brytyjską firmę, będącą właścicielem odpowiednika Pepco w Wielkiej Brytanii. Zaledwie po pięciu latach funkcjonowania firmy pod ich skrzydłami, została odsprzedana spółce Pepkor. Do tej firmy Pepco należy do dnia dzisiejszego. Bazując na statystykach z 2018 roku, marka Pepco odnotowała w tym roku prawie pięć miliardów złotych dochodów. Właściciele spółki, do której należy Pepco ogłosił oficjalnie, że wykazuje chęć wejścia na giełdę w Londynie oraz w Warszawie. 

Otwarcie Pepco w Austrii źródło: pepco.pl

Zobacz: Castorama z jakiego kraju – kto jest właścicielem?

Czy Pepco jest w innych krajach? 

Już wiesz, z jakiego kraju jest Pepco. Czy swoją działalność prowadzi również w innych krajach? Tak. Obecnie placówki znajdują się już w siedemnastu krajach Europy. Ich liczba obecnie przekracza już trzy tysiące.  Łącznie wszystkie sklepy zatrudniają aż ponad dwadzieścia sześć tysięcy pracowników. W samej Polsce centrala zatrudnia ponad tysiąc osób. Sklepy marki Pepco znajdują się w następujących państwach: Czechach, Słowacji, Rumunii, Węgrzech, Chorwacji, Słowenii, Litwie, Łotwie, Estonii, Bułgarii, Włoszech, Serbii, Hiszpanii, Austrii, Niemczech oraz Grecji.

Pepco jest jednym z bardziej popularnych sklepów z kategorii odzieży i artykułów do domu. O sukcesie marki świadczą liczne nagrody, które zostały jej przyznane. Tylko w roku 2022 Pepco otrzymało aż cztery nagrody i wyróżnienia. Pierwszą z nich była Gwiazda Jakości Obsługi, przyznawana za wysoką jakość obsługi klienta. Oceniana jest na podstawie badań prowadzonych przez Polski Program Jakości Obsługi. Drugą nagrodą w poprzedni roku było wyróżnienie dla Super Marki. Przyznawane jest najbardziej docenianym i rozpoznawalnym firmom w Polsce. Trzecią nagrodą dla Pepco za osiągnięcia w roku 2021 było Retail Business Awards. Dotyczy ona gospodarki firm z branży handlu detalicznego oraz hurtowego. Reprezentanci spółki w roku 2022 odebrali również nagrodę Laur Konsumenta Top Marka. Odnosi się ona do długotrwale utrzymującej się topowej pozycji na rynku w Polsce. Wygrana wyłaniana jest na podstawie sondażu przeprowadzanego pośród klientów. 

Pepco wyróżnia się również swoją działalnością charytatywną. Organizacja skupia się na pomocy dzieciom. Działalność przekazuje pieniądze na ich rozwój oraz edukację. Programy pomocowe oraz współpraca z zewnętrznymi organizacjami na rzecz działania charytatywnego funkcjonuje w każdym z krajów, w których Pepco prowadzi swoją działalność. 

Zobacz: Auchan z jakiego kraju i kto jest właścicielem?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły