Sekonix – opinie, praca, kontakt, czym się zajmuje?

W poniższym artykule przeczytacie opinie na temat koreańsko-polskiego przedsiębiorstwa o nazwie Sekonix Polska. Nie jest to nowa korporacja na terenie województwa śląskiego, ale nim podejmiecie z nimi współpracę, warto zapoznać się z opiniami o ich funkcjonowaniu. Jeśli poszukujecie pracy w mieście Żory i rozważają pracę dla Sekonix Polska ten artykuł zdecydowanie was zainteresuje.

Zobacz: Auto Bijak – opinie

Sekonix – czym się zajmuje?

Przedsiębiorstwo Sekonix Poland to polski oddział koreańskiego konglomeratu o tej samej nazwie. Swoją działalność prowadzą nie tylko na terenie Polski i Korei, ale również w Chinach i Wietnamie. Polska jest tym samym jedynym europejskim państwem, w którym firma ta zdecydowała się zapuścić swoje korzenie. Koreański właściciel zdecydował się na założenie oddziału w mieście Żory, w województwie śląskim. 

Czym się zajmuje ta firma? Oddział Sekonix Poland, podobnie jak jego koreański brat, zajmuje się produkcją elementów samochodowych, a specjalizuje się w tworzeniu modułów lamp samochodowych. Praca i technologia oparte są tam na trzech liniach produkcyjnych: dziale wtryskarek, dziale powlekania oraz dziale SMT, czyli montażu powierzchniowym.

W opinii przedsiębiorstwa zastosowanie lamp LED będzie się tylko rozszerzać, a w związku z tym firma inwestuje w coraz to nowsze technologie związane z tego typu produktem. Praca nad rozwojem tych technologii opiera się na udoskonalaniu właśnie technologii SMT, o której mówiliśmy powyżej. 

Przedsiębiorstwo Sekonix Poland posiada również centrum badawcze, umiejscowione w siedzibie głównej firmy. Czym się zajmuje dział rozwoju firmy Sekonix? Praca specjalistów polega na udoskonalaniu produktów w dziedzinie wysokowydajnych części lamp. Firma pochwalić się może nowymi technologiami, takimi jak MLA, czyli Micro Lens Array. 

Sekonix Poland Żory źródło: gral.info.pl

Sekonix – opinie o jakości produktów

Ciężko znaleźć w internecie negatywne opinie o jakości produktów przedsiębiorstwa Sekonix. Klienci deklarują trwałość i wytrzymałość lamp LED tego producenta i doceniają ilość pracy włożoną w ich wyprodukowanie. 

Nie narzekają również osoby pośredniczące w transporcie i dystrybucji lamp, którzy osobiście odwiedzają Żory. Opinie na Google Maps zapewniają o szybkim i sprawnym załadunku i rozładunku.

Opinie klientów i dostawców są pozytywne. 

Sekonix – kontakt i adres

Przedsiębiorstwo Sekonix jest ustabilizowaną firmą o charakterze korporacyjnym. Pracę wykonuje tam niemała ilość osób, ale mimo to kontakt z Sekonix Poland jest bardzo utrudniony.

Jesteśmy przyzwyczajeni do łatwego i szybkiego dostępu do prawie każdej możliwej formy kontaktu z jakimkolwiek producentem. Zasługą tego jest dostęp do ich danych kontaktowych w internecie. Jednak tych, którzy liczą na łatwy kontakt z tym przedsiębiorstwem, musimy rozczarować. 

Kontakt z Sekonix jest nie tyle utrudniony, co prawie niemożliwy. Na ich oficjalnej stronie internetowej nie zostały zamieszczone żadne formy kontaktu. Nie ma tam ani adresu e-mail, ani telefonu. Znaleźć możemy włącznie mapę, po której możemy się zorientować, że przedsiębiorstwo umiejscowione jest w mieście Żory. 

Ciekawe czym zajmuje się dział IT, że zapomniał umieścić na ich stronie tak podstawowych informacji?

Zobacz: Filtry Filtron – opinie, czy to polska firma?

Sekonix – opinie na GoWorku 

Cóż, odpowiedzi na powyższe pytanie szukać możemy na stronie GoWork. Jest to platforma stworzona w kilku celach. Przede wszystkim jest to strona, na której pracodawcy mogą zamieszczać oferty pracy w celu znalezienia pracowników. 

To, co wyróżnia ją spośród innych stron o podobnym charakterze, pozwala ona również na ocenę i wystawienie opinii o konkretnym pracodawcy. I to właśnie na tej stronie spotkaliśmy się ze wszystkimi zarzutami pod adresem Sekonix Polska. 

Nieprzypadkowo użyliśmy słowa “zarzuty”. Przedsiębiorstwo Sekonix na stronie GoWork posiada obecnie tylko 2,3 gwiazdki na 5 możliwych. Skąd wzięła się taka niska ocena? Sytuacja staje się jasna, kiedy poczytamy opinie wciąż pracujących i byłych już pracowników. Pod zarzutem przedsiębiorstwa w Żorach wysuwa się wiele oskarżeń w niejednej kwestii.

Źródło: gowork.pl

Pracownicy krytykują przedsiębiorstwo w takich tematach jak:

  • brak finansowania testów na obecność wirusa Covid-19;
  • najniższe stawki płacowe na terenie miasta Żory oraz pobliskich okolic;
  • zastępowanie pracowników proszących o podwyżkę przyjeżdżającym pracownikami z Ukrainy (którzy często są w zbyt złej sytuacji, by negocjować wyższą płacę);
  • brak sensownego pakietu socjalnego czy premii;
  • nieprzyjemną i toksyczną atmosferę.

Wniosek nasuwa się sam: niezależnie od tego, czym ktoś się zajmuje, w tym przedsiębiorstwie nie będzie mógł raczej liczyć na godziwe wynagrodzenia, premię czy zapewnienie potrzebnych w czasie pandemii testów. 

Jeśli poszukujecie pracy na terenie miasta Żory, może warto uruchomić kontakty lub poszukać czegoś innego niż praca w Sekonix Polska. Opinie dotychczasowych pracowników zdecydowanie odradzają pracę w tej korporacji. 

Zobacz: Apteka Zawiszy – opinie, czy warto?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły