Volkhart Müller – Wikipedia, pierwszy mąż Magdy Gessler. Kim jest?

Magda Gessler jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiego show-biznesu. Jej osoba wzbudza wiele kontrowersji, ale w równym stopniu ciekawi fanów. Wiele osób interesuje się jej przeszłością i tym, co robiła, zanim stała się gastronomiczną gwiazdą. Nic dziwnego, że ciekawi ich także osoba pierwszego męża Magdy Gessler. Był nim Volkhart Müller, ale informacji o nim próżno szukać na popularnej Wikipedii

Zobacz: Arletta Śliwińska-Matczak – kim jest, mąż, wiek, Wikipedia

Volkhart Müller – Wikipedia, kim jest? 

Większość osób w dalszym ciągu traktuję Wikipedię, jako nieomylne źródło informacji i wiedzy. Jednak nie wszystko można tam znaleźć i po niektóre informację trzeba sięgnąć gdzie indziej. Na przykład o Volkharcie Müllerze nie znajdziemy nic na Wikipedii, ponieważ nie doczekał się on własnej strony w serwisie. Skąd, zatem wziąć informacje o pierwszym mężu Magdy Gessler? Przede wszystkim z sieci oraz z jej autobiografii. Z okazji urodzin ojca, syn słynnej restauratorki i Volkharta Müllera także publikował informacje i wspomnienia o nim w mediach społecznościowych. To właśnie z takich źródeł można zaczerpnąć informacje.

Pierwszy mąż Magdy Gessler, Volkhart Müller, urodził się w Niemczech w 1942 roku. Z zawodu był fotoreporterem i dziennikarzem. Nie straszne były mu tematy kontrowersyjne i niebezpieczne miejsca. Pracował, jako dziennikarz korespondencyjny popularnego dziennika „Der Spiegla” oraz hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE. Miał okazję w swojej karierze relacjonować wydarzenia z różnych zakątków świata, m.in. Angoli, Peru, Chile, Kuby, Mozambiku.

Zobacz:Potężna modlitwa do Św. Rity – pomaga gdy, gdy wszystko zawodzi

Voklhart Müller w swojej karierze oddał się dokumentowaniu trudnych przypadków. Był zafascynowany kulturą Hiszpanii, a szczególnie jej prowincji. Pomagał tropić ukrywających się na terenie tego kraju nazistów. Relacjonował także upadek reżimu Francisco Franco, jako pierwszy fotoreporter, w Lizbonie. Przez większość kariery zajmował się również tematyką baskijskich separatystów, w związku z czym przeprowadzał wywiady z członkami ETA oraz fotografował miejsca ataków terrorystycznych. Pierwszy mąż Magdy Gessler był utalentowanym fotografem, co sprawiło, że portretował nawet członków rodziny królewskiej – Salvadora Dali i Felipe Gonzaleza. Król Hiszpanii odznaczył go w 1988 roku Orderem Izabeli Katolickiej, będącego szczególnym wyróżnieniem za  lojalność wobec Hiszpanii i zasługi obywateli hiszpańskich i cudzoziemskich dla narodu.

Volkhart Müller – pierwszy mąż Magd Gessler 

Volkhart Müller po raz pierwszy spotkał się z Magdą Gessler przypadkiem. W 1979 roku Müller fotografował wystawę początkującej malarki, którą okazała się córka znajomego po fachu, Magda Gessler. Tak, Volkhart Müller i ojciec Gessler znali się wcześniej. Chemia między przyszłym pierwszym mężem i Magdą Gessler zaistniała już przy pierwszym spotkaniu, pomimo tego, że parę dzieliła dość duża różnica wieku. Wiadomo, bowiem ile lat miał dziennikarz i malarka w momencie pierwszego spotkania. On urodzony w 1942 roku, zaś ona w 1953 roku. Oznacza to, że dzieliło ich aż 11 lat różnicy. 

Źródło: viva.pl

Para po raz pierwszy umówiła się w zupełnie innych okolicznościach. Magda Gessler pożyczyła od Müllera samochód, który zepsuł się podczas użytku i z poczucia winy, jako rekompensatę za auto zaprosiła Volkharta na kolację. Niedługo potem jednak musiała wyjechać na powrót do Polski, by przedłużyć wizę. Ich drogi rozeszły się na pewien czas, a Magda Gessler nie próżnowała, gdy chodziło o romanse. Jednak nic na dłużej nie zatrzymało jej w ojczyźnie i powróciła do Hiszpanii, gdzie ponownie spotkała się z Müllerem. Związek pary szybko się rozwinął, bowiem już w 1981 roku zamieszkali razem i spodziewali się dziecka. W wieku około 29 lat Magda Gessler wyszła za Volkharta Müllera, a na świat przyszedł ich jedyny syn – Tadeusz. 

Wiadomo nieco o życiu pierworodnego dziecka pary, jak to ile ma lat obecnie – skończył on 39 lat. Tadeusz Müller, bo nazwisko zachował po ojcu, z wykształcenia jest psychologiem klinicznym. Mężczyzna jest także po ślubie – jego wybranką serca jest Małgorzata Downar. Para pobrała się na łodzi na Mazurach w tym roku. Nie wiadomo jednak wiele o życiu prywatnym żony syna Gessler, jak chociażby to ile ma lat. Tadeusz Müller jednak nie był jedynym dzieckiem Magdy Gessler i Volkharta Müllera. Słynna para doczekała się także córeczki. Ta jednak nie żyje, ponieważ dziecko zmarło dwa tygodnie po porodzie.

Zobacz: Be Vis – kto to, wiek, raper, ile ma lat, skąd jest, dziewczyna

Volkhart Müller – wiek, śmierć, nie żyje? 

Magda Gessler i Volkhart Müller nie mogli nacieszyć się długim, wspólnym życiem. Śmierć zapukała niespodziewanie do ich drzwi. Ich małżeństwo trwało zaledwie kilka lat. Volkhart nie żyje, bowiem od 1987 roku. Oznacza to, że był mężem Magdy Gessler jedynie przez pięć lat. 

Źródło: Instagram tadeusz_muller

Przyczyna śmierci dziennikarza jest dobrze znana. Wykryto u niego nowotwór złośliwy – czerniak. Mężczyzna zmagał się z chorobą przez długi czas. Za pierwszym razem rozwinęła się ona na węzłach chłonnych. Jednak po operacji czerniak powrócił powodując przerzuty. Choroba wyczerpywała dziennikarza w szybkim tempie. Ostatecznie został on wprowadzony przez lekarzy w stan śpiączki farmakologicznej bez zgody żony, co sprawiło, że para nie miała okazji się pożegnać. Śmierć zabrała Volkharta Müllera w 1987 roku. Jego prochy spoczywają pod Madrytem na kameralnym, lecz malowniczym cmentarzyku. 

Volkhart Müller a Waldemar Kozerawski 

Magda Gessler mogła  pochwalić się dość bogatym życiem miłosnym w stosunkowo młodym wieku. Zanim jeszcze poznała swojego pierwszego męża, była zaręczona z kimś innym i miała na swoim koncie kilka krótkotrwałych romansów. Jednym z takich romansów był związek z Waldemarem Kazerawskim. Młoda malarka poznała Waldemara Kozerawskiego podczas pobytu w kraju, gdy przedłużała wizę w Warszawie. Spotkali się na przyjęciu u Władysława Szpilmana. Przystojny lekarz zwrócił jej w głowie na tyle, że zaraz potem zamieszkali razem w jego mieszkaniu. Jedna płomienny romans nie trwał długo, ponieważ na drodze stanęła skomplikowana sytuacja rodzinna mężczyzny, bowiem miał on inną ukochaną i małe dziecko. Para rozstała się po trzech miesiącach znajomości. Jednak stara miłość nie rdzewieje, jak mawiają. Para ponownie spotkała się po kilkudziesięciu latach. Obecnie Waldemar Kozerawski jest partnerem życiowym słynnej restauratorki. 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły