Jaka mysz chodzi na dwóch nogach, a jaka kaczka?

Czasem mają formę skomplikowanych zadań, czasem są zestawieniem nietypowych skojarzeń. Bywają logiczne, filozoficzne czy językowe. Z reguł uczą, ale czasem też zwyczajnie śmieszą. Wiesz już o czym mowa? Zagadki! A znasz zagadkę o myszy, co chodzi na dwóch nogach? 

Zobacz: Słodkie nicki i nazwy dla chłopaka

Jaka mysz chodzi na dwóch nogach?

Dla jednych szkodnik, dla innych uroczy amator sera. Myszy, jakie są, zapewne każdy wie. Mało kto, chce je mieć w domu nieproszone, choć są też tacy, którzy z przyjemnością szykują im domki pełne zawiłych korytarzy, zjeżdżalni i drabinek. Zabawniej spotkać ją szybciutko czmychającą w trawie, niż martwą na wycieraczce, przyniesioną jako trofeum naszego kota… 

Mysie futerko może być czarne, białe, szare, czasem jasnobrązowe. Mogą być gładkie lub łaciato umaszczone. Ich główkę zdobią spiczaste uszka a na czubku zaostrzonego pyszka ma długie, cienkie wąsy. Chodzi na czterech nogach, a za nią ciągnie się długi, cienki ogonek. W takim razie, jaka mysz chodzi na dwóch nogach? Do czego zagadka nawiązuje? 

O co co chodzi w zagadce o myszy na dwóch nogach?

Zagadka, zaczynająca się od słów: “jaka mysz chodzi na dwóch nogach”, absolutnie nie jest nowa. Jej treść, jak też rozwiązanie znajdziemy bez problemu na rozmaitych forach internetowych sprzed lat. Sama zagadka, “jaka mysz chodzi na dwóch nogach”, jest bardziej żartobliwą rozmową, sposobem, by kogoś nabrać. Dlaczego? Oto możliwy scenariusz:

Jaka mysz chodzi na dwóch nogach?

Nie wiem.

Myszka Miki. A jaka kaczka?

Kaczor Donald!

Każda kaczka głuptasie!

Źródło: pixabay.com

Pierwsze pytanie, które naprowadza na znaną postać z kreskówki, ma w zabawny i sprytny sposób uśpić czujność naszego rozmówcy przed drugim pytaniem, który sugerując się pierwszą odpowiedzią, może pośpiesznie podać, co prawda, dobrą odpowiedź, ale jak się okazuje, nie wymagającą użycia fikcyjnych postaci, jak w przypadku pytania: “jaka mysz chodzi na dwóch nogach”.

Zobacz: Zwierzęta żyjące na łące – znasz je wszystkie?

Kim jest Myszka Miki?

To teraz inne pytanie. Co wspólnego ma znana mysz z królikiem? Okazuje się, że rozpoznawalna na całym świecie postać Myszkki Miki, została zainspirowana postacią królika Oswalda, który w latach 20. i 30. poprzedniego wieku był bohaterem kreskówki autorstwa Disneya i Iwerksa. Po tym, jak wytwórnia odebrała autorom prawa do postaci, Walter Disney stworzył znaną na całym świecie Myszkę Miki.

Mickey Mouse zadebiutował 15 maja 1928 roku w filmie Plane Crazy. Myszka zaskarbiła sobie sympatię wielu widzów, co zostało docenione oskarem, który Walt Disney otrzymał za jej stworzenie w 1932/1932. 

Lata 30. obrodziły nie tylko w nagrodę, ale również w kolory, które zyskał dotąd czarno-biały Miki oraz jego paczka, a jest ona niemała. Mickey Mouse ma wiernego psa Pluto, dziewczynę Minnie, a wśród jego przyjaciół znajdziemy Kaczora Donalda, psa Goofy’ego oraz konia Horacego. 

Przygody Mikiego bawią młodszych i starszych aż po dziś dzień. Postać doczekała się licznych komiksów, bajek, filmów pełnometrażowych i gier. I jak się okazuje, również zagadki: “jaka mysz chodzi na dwóch nogach”. Teraz już to wiesz. A czy twoi znajomi też?

Zobacz: Co napisać chłopakowi żeby się wzruszył? Nasze wyciskacze łez

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły