Jestem dla niego koleżanką czy kimś więcej? Kiedy przyjaźń przeradza się w miłość

Przyjaźń damsko – męska może być piękną, opartą na szacunku i zaufaniu relacją. Zdarza się też, że z biegiem czasu przeradza się w głębsze uczucie. Ci, którzy najpierw przyjaźnili się ze swoimi partnerami mówią, że takie związki są bardzo trwałe i serdeczne. Wielu z nich podkreśla, że nie tylko się kochają, ale też lubią, co sprawia, że mniej się kłócą i częściej starają się znaleźć kompromis zadowalający obie strony. Po czym poznać, że wasza przyjaźń jest podszyta miłością? Kiedy przyjaźń przeradza się w miłość? Sprawdź z nami, jakie sygnały świadczą o tym, że to coś więcej. 

Zobacz: Chemia w spojrzeniu – czym jest i jak ją poznać?

Jestem dla niego koleżanką czy kimś więcej? 

Pewnie nie raz zdarzyło ci się stać przed dylematem: jestem dla niego koleżanką czy kimś więcej. Są pewne sygnały, których nie przeoczysz, gdy twój kolega zacznie czuć do ciebie coś więcej. O czym mowa? Sprawdź poniżej, kiedy kończy się przyjaźń a zaczyna miłość!

  1. Jest zazdrosny

Nigdy złośliwie nie krytykował facetów, z którymi się spotykałaś, choć bywali wśród nich dziwacy. Nagle jest krytyczny wobec tego, z którym się umawiasz. Nie podoba mu się miejsce, w które cię zaprosił albo samochód, którym jeździ. Jest podejrzliwy i nieufny. 

  1. Randki

Dotychczas spotykaliście się na mieście, żeby pograć w kręgle albo zjeść coś w barze. Jeśli zamiast tego proponuje ci kolację w dobrej knajpie, coś mogło się zmienić. 

  1. Nie spotyka się z nikim

Nie ma dziewczyny, a jeśli próbujesz go z kimś umówić nerwowo odmawia. Powód jest prosty! Chce umówić się z tobą. 

  1. Dba o ciebie

Pamięta, że masz przegląd i interesuje się tym, że w twoim samochodzie coś zaczęło stukać. Przyjaciel również w tej sytuacji stara się być pomocny, ale nie jest aż tak zapobiegliwy jak facet, któremu na tobie po prostu zależy. 

Pilnuje, byś się ciepło ubierała i dba o ciebie, kiedy się przeziębisz. 

  1. Spojrzenie

Będziesz widzieć, że patrzy na ciebie inaczej, niż do tej pory. Możliwe, że będzie ci się przyglądać albo patrzeć ci w oczy i się uśmiechać. Pamiętaj, że dla niego przyznanie się, że jest zakochany i czuje do ciebie coś więcej może być stresujące. Nawet jeśli znacie się od lat, może być mu ciężko. 

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Promise ring, czyli pierścionek przedzaręczynowy – co to? Czy warto?

Kiedy kończy się przyjaźń a zaczyna miłość? 

Jeśli nagle zaczynacie spędzać wspólnie czas inaczej niż do tej pory to moment, kiedy kończy się przyjaźń a zaczyna miłość. 

Im więcej czasu spędzacie tylko we dwoje, tym więcej wskazuje na to, że jakość waszej relacji zmieniła się na bardziej osobistą. 

Kiedy przyjaźń przeradza się w miłość stoicie przed szansą zbudowania wspólnie przyszłości, ale jednocześnie macie prawo odczuwać strach. W końcu z bezpiecznej przystani wyruszacie w nieznane i prawdopodobnie jest to droga tylko w jedną stronę. W większości sytuacji, w których miłość wygasła, kobieta i mężczyzna nie wracają do przyjacielskich relacji. Nie oznacza to wcale, że jest to niemożliwe. Bywa trudne i wielu ludzi  w ogóle nie podejmuje próby zachowania relacji na poziomie koleżeńskim. 

Kiedy przyjaźń przeradza się w miłość?

Kiedy macie już świadomość tego, że jest między wami miłość a nie tylko przyjaźń, możecie stworzyć trwały związek. Zdaniem psychologów nie ma nic lepszego jak to, że partnerzy w związku są także przyjaciółmi. 

Kiedy kończy się przyjaźń a zaczyna miłość, będziecie musieli wszystko postawić na jedną kartę: pozostanie przy przyjaźni, gdy serca podpowiadają inaczej, jest niemożliwe. 

Po czym poznać, że to już miłość?

  1. Troska

Przyjaciele też troszczą się o siebie nawzajem, ale inaczej niż wtedy, gdy zaczyna im na sobie zależeć.

  1. Wspólny czas

Spędzacie go razem o wiele więcej, niż wcześniej. Rzadziej wychodzicie ze wspólnymi znajomymi.

  1. Ekscytacja

Teraz na każde spotkanie z przyjacielem czekasz z niecierpliwością. Zerkasz na telefon, czy już odpowiedział na wiadomość, która wysłałaś. 

Wszystkie historie, kiedy kończy się przyjaźń a zaczyna miłość, wyglądają filmowo, choć każdą parę dopada w końcu proza życia. Tym, które się przyjaźnią o wiele łatwiej przetrwać kryzysy i godzić się wtedy, gdy pojawi się różnica zdań.

Zobacz: Jak zaspokajają się księża? Czy ksiądz też musi?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły