Karta podarunkowa Netflix – czy warto kupić?

Prezenty. Właściwie każdy lubi je dostawać, a wielu również dawać. Jakkolwiek sam akt wręczania prezentu jest przyjemny, tak często zakup jakiegoś jest sporym wyzwaniem. Kosmetyki, słodycze, jakieś akcesoria, książki czy płyty. Wybór jest ogromny, tylko który będzie tym właściwym? A gdyby tak, zamiast dawać jedną książkę czy płytę z filmem, dać ich całą bibliotekę? Czym są i jak działają karty podarunkowe Netflix i jak je zrealizować?

Zobacz: Gdzie kupić kartę podarunkową Cropp?

Karta podarunkowa Netflix – gdzie kupić?

Mało komu trzeba już tłumaczyć, czym jest Netflix. Obecnie rozmaite platformy streamingowe są naszym stałym kompanem chłodnych, zimowych wieczorów, a niejednej osobie dały szansę nadgonić zaległe klasyki kina światowego. Sam Netflix, nim rozpoczął nową erę filmowej dystrybucji, prowadził wysyłkową wypożyczalnie płyt DVD. W 2007 roku firma zdecydowała się na zmianę modelu biznesowego i w ten sposób dziś, w naszych domach, za pomocą jednego kliknięcia mamy dostęp do niemalże nieograniczonej ilości filmów i seriali. W Polsce platforma streamingowa Netflix jest dostępna od 2016 roku. 

Jeśli więc zastanawiasz się, czy zakup karty podarunkowej Netflix dla kogoś lub dla samego siebie to dobry pomysł, to odpowiedź brzmi: tak. Gdzie w takim razie można nabyć taką kartę? Jak działają karty podarunkowe Netflix i jak zrealizować kod? Opcję są dwie. Można kupić ją przez internet, wtedy otrzymamy drogą mailową PIN, który należy wpisać w odpowiedniej zakładce na platformie Netflix. Druga opcja to kupić fizyczną formę karty w wybranych punktach sprzedaży. W Polsce są to:

  • Circle K,
  • Pepco,
  • Media Markt,
  • Media Expert,
  • Komputronik,
  • Auchan,
  • Żabka,
  • Relay,
  • Kolporter,
  • InMedio

Decydując się na zakup stacjonarny, należy zwrócić uwagę, czy nasz kod podarunkowy Netflix jest faktycznie w formie karty, którą dając komuś na prezent, możemy włożyć do koperty, czy może jest to kod PIN wydrukowany na paragonie. 

Warto dodać, że sam Netflix nie oferuje sprzedaży kodów, ani cyfrowo, ani fizycznie. 

Źródło: empik.com

Kod podarunkowy Netflix za darmo?

Prezent, w którym znajduje się kod podarunkowy Netflix, jest bardzo dobrym sposobem, by przekonać sceptyczne osoby do zasubskrybowania tej platformy streamingowej. Kiedy i jak korzystać z karty podarunkowej Netflix? Otrzymaną kartę możemy aktywować w dowolnym momencie. W związku z tym nie ma problemu, że osoba, która otrzyma taki dostęp do Netflixa, nie będzie miała kiedy z niego skorzystać. Brak daty upływu ważności pozwoli w pełni nasycić nowo nabytą biblioteką i przekonać się, czy taki model oglądania filmów i seriali nam odpowiada. Jeśli dasz komuś kod podarunkowy Netflix, za darmo pozwalasz mu nacieszyć się dostępem do bazy filmowej na dłużej.

Zobacz: Czy w Kauflandzie można płacić blikiem?

Jak korzystać z karty podarunkowej Netflix?

Mamy naszą netflixową kartę podarunkową Jak zrealizować teraz ten prezent? Sposobów jest kilka. Możemy go przypisać do istniejącego już konta albo założyć nowe. W pierwszym przypadku musimy wejść w ustawienia naszego konta i wprowadzić kod podarunkowy Netflix w odpowiednim okienku, po czym kliknąć przycisk Zrealizuj. Taki prezent umożliwia nam korzystanie z Netflix za darmo. Druga opcja to założenie nowego konta, w którym jako metodę płatności wskazujemy nasz kod podarunkowy Netflix.

O ile w przypadku założenia nowego konta to, jak korzystać z karty podarunkowej Netflix, wydaje się dość jasne, tak część osób zastanawia się, jak działają karty podarunkowe Netflix, jeśli mam już opłaconą subskrypcję oraz na ile starcza karta podarunkowa Netflix? Kod PIN, jaki otrzymujemy na karcie jest jednorazowy. Okres realizacji jest liczony od daty aktywacji na naszym koncie. Jeśli jesteś osobą, która ma już subskrypcję na danej platformie streamingowej, to karta podarunkowa pokryje równowartość Twoich opłat za abonament.    

Dodatkowo warto zaznaczyć, że kody na kartach podarunkowych są jednorazowe, więc nie ma niebezpieczeństwa, że któryś z nich został już wykorzystany. W sytuacji, gdy karta podarunkowa Netflix nie działa, należy skontaktować się z biurem obsługi Netflixa, by wyjaśnić zaistniałą sytuację. 

Karta podarunkowa Netflix – czy to dobry prezent?

Podarowanie komuś w eleganckiej kopercie karty podarunkowej z dostępem do ogromnej biblioteki filmów i seriali, to świetna opcja dla tych, którzy nie wiedzą, co konkretnie danej osobie się spodoba. Warto nadmienić, że korzystanie z takiej karty jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które z pewnych przyczyn nie chcą się dzielić swoimi danymi z karty kredytowej lub po prostu nie posiadają konta w banku. Ponadto dana subskrypcja zamyka się w limicie przypisanej do niej kwoty, dzięki czemu nie musimy się martwić o samodzielną anulację subskrypcji i to, że niepostrzeżenie znikną nam pieniądze z konta. Jest to świetne rozwiązanie dla osób starszych lub po prostu zabieganych. 

Zobacz: EKUZ – co to, ile się czeka, jak wyrobić i gdzie?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły